20 C
Скопје

Tag : џорџина

Магазин Магазин слајдер

Патот до успехот на Џорџина Родригез: Како успеа да стане една од најпознатите инфлуенсерки и девојка на Кристијано Роналдо

Слободен Печат
Со 17 милиони следбеници на Инстаграм, таа е една од најпознатите личности, а минатата година и самата потпиша договор и стана заштитно лице на познат...
Забава Магазин

Санремо 2020: Колку чини ѓерданот што го носеше Џорџина Родригез?

Слободен печат
На третата вечер  на фестивалот „Санремо“, направи голем упсех Амадеус, кому се придружија на бината двајца презентери, меѓу кои и Џорџина Родригез. Во првиот ред,...
Жена Магазин

Згодната Џорџина покажа како се танцува – Роналдо е вистински среќник! (ВИДЕО)

Слободен печат
Додека Кристијано Роналдо се поти на теренот во дресот на Јувентус, неговата речиси 10 години помлада девојка Џорџина Родригез сака да танцува, особено салса. На...
Еспресо Шоу биз

Вереницата на Роналдо, атрактивната Џорџина сподели жешко видео од базенот (ВИДЕО)

Слободен печат
Џорџина Родригез објави видео од базенот со кое ги запали многубројните следбеници на Инстаграм. На видеото Џорџина излегува од базенот во бела маица и минијатурна...
Еспресо Останатo Спорт Шоу биз

МАЛКУ ПОИНАКОВ БОЖИЌ: Кристијано Роналдо и Џорџина уживаат на егзотична дестинација (ФОТО)

Слободен печат
Познатиот фудбалер Кристијано Роналдо, доколку судиме според објавите на Инстаграм профилот на неговата вереница Џорџина, празниците ги поминува далеку од зимската идила која празниците, според...
Еспресо Шоу биз

Додека Џорџина јаде шпагети, невозможно е да не погледнете во нејзиното деколте (ФОТО)

Слободен печат
Џорџина Родригез ги воодушеви обожавателите со атрактивна фотографија од ресторан на која се истакна нејзиното деколте. Вереницата на Роналдо уживаше во тестенините, но на нејзините...
Еспресо Шоу биз

Не може потесно и пократко: Џорџина Родригез го покажа совршениот задник (ФОТО)

Слободен печат
Атрактивната девојка на фудбалерот Кристијано Роналдо, Џорџина Родригез, со последната фотографија на Инстаграм покажа зошто на нејзиното момче подраг му е сексот со неа отколку...
Еспресо Шоу биз

ЏОРЏИНА РОДРИГЕЗ се појави во свилена „пижама“ и ги ОСВОИ СИТЕ ПОГЛЕДИ (ФОТО)

Слободен печат
Џорџина Родригез се појави на ревијата на италијанската дизајнерка Алберта Ферети на миланската Недела на модата и го украде целото внимание. Убавата девојка на Кристијано...
Еспресо Останатo Спорт Шоу биз

Роналдо искрено: СЕКСОТ СО ГЕОРГИНА е подобар од било кој гол (ВИДЕО)

Слободен печат
Пред неколку денови Кристијано Роналдо имаше големо интервју со новинарот Пирс Морган. И додедека на социјалните мрежи изглегуваа делови од интервјуто, најдовме еден особено интересен,...
Еспресо Останатo Спорт Шоу биз

Кристијано Роналдо ја најави свадбата со суператрактивната Џио (ФОТО)

Слободен печат
Португалскиот напаѓач Кристијано Роналдо во емисијата „Good Morning, Britain“ изјави дека ќе се венча со девојката Џорџина Родригез – Џио. Роналдо изјави дека таа е...