Патот до успехот на Џорџина Родригез: Како успеа да стане една од најпознатите инфлуенсерки и девојка на Кристијано Роналдо

Со 17 милиони следбеници на Инстаграм, таа е една од најпознатите личности, а минатата година и самата потпиша договор и стана заштитно лице на познат бренд за долна облека и костими за капење.

Денес нејзиниот живот изгледа како сон, но патот до успехот не бил едноставен. За се што има, Џорџина се има изборено самата.

Таа е родена на 27 јануари 1994 година во Буенос Ајрес, а на мала возраст со семејството се преселила во шпанското градче Јака, каде нејзиниот татко дошол поради фудбалот. Тој бил фудбалер, но не стигнал подалеку од аргентинската лига. После преселбата, тој работел како тренер. Џорџина уште од 4-годишна возраст ја открила својата прва голема љубов. Таа заминала на академија за танц.

View this post on Instagram

@yamamayofficial ⚓️🛥❤️

A post shared by Georgina Rodríguez (@georginagio) on

Скромната девојка со совршени телесни пропорции (85-62-90) месечно заработувала околу 300 евра кога се запознала со Роналдо во бутик во Мадрид.

Брзо после тоа се сретнале на настан и тогаш опуштено разговарале.

„Тоа беше љубов на прв поглед“, рекла Џорџина.

Во Шпанија живеела со својата сестра која била студентка, немале доволно пари и живееле во скромен стан. Џорџина уште од тинејџерка имала голема желба за успех.

„Не бев баш убаво дете. Сигурно не бев најубава во одделениото. Едноставно, се чувствував нормално. Танцот ме научи на дисциплина и на љубов кон уметноста“, раскажала Џорџина.

Подоцна отишла во Бристол за да го усоврши англискиот јазик и да се вработи како дадилка.

„Бев и чистачка, ништо не ми беше проблем“, признава Џорџина.

Денес со Роналдо е на врвот на светот, а заедно со фудбалерот се грижат за четирите деца, најстариот син на Роналдо Кристијано јуниор, близнаците Ева и Матеа кои ги родила сурогат мајка и нивното биолошко дете, ќерката Алана Мартина.

Фудбалерот на Јувентус признал дека неговата мајка сонува како тој оди кон олтарот до Џорџина, пренесува Сан.

„Многу ми помогна. Секако, вљубен сум во неа“, рекол Кристијано.

Прочитајте и...  Актерот Двејн Џонсон присуствувал на раѓањето на сите свои ќерки: Жените се неверојатни битија!

Прочитај повеќе

Виц на денот – Лозинка

Слободен печат

Карди Би со провокативна фотографија ја покажа новата тетоважа која се протега низ целото тело!

Слободен Печат

Легендарната серија „Секогаш е сончево во Филаделфија“ ќе ја посвети новата 15-та сезона на коронавирусот! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Актерот Двејн Џонсон присуствувал на раѓањето на сите свои ќерки: Жените се неверојатни битија!

Слободен Печат

Повторно хаос помеѓу Јелена Карлеуша и Душко Тошиќ: Благодарам на сопругот кој немаше време да го гледа мојот концерт! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Најстариот син на Лепа Брена го соопшто неговото повлекување од јавната сцена!

Слободен Печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Старее ли оваа жена? Погледнете ја водителката Снеже Велков пред 10 години и сега – разлика нема! (ФОТО)

Васко Спасоски

Големата трансформација на Бен Афлек која се случи во врската со новата „Бонд“ девојка (ВИДЕО)

Слободен Печат

Северина се иселила од кај Игор: Кеба немоќен да ја задржи снаата дома! (ФОТО)

Васко Спасоски

Фудбалерот Волков го фотографирал задникот на Сандра Африка, но се правда дека не ја пратил никаде! (ФОТО)

Васко Спасоски

Емили му скокна на сопругот во раце, а тој едвај ги сокри интимните делови! (ФОТО)

Васко Спасоски

Овие чевли се неизбежен тренд за лето: Лесни, практични и се комбинираат со се! (ФОТО)

Слободен Печат