„Сакам да ја галам мојата љубов“: Погледнете што му прави Георгина на Кристијано пред тренинг! (ФОТО)

Кристијано Роналдо ја покажал новата фризура откако неговата вереница Џорџина му направила одлични плетенки за враќањето на тренинг во фудбалскиот клуб Јувентус.

Португалската ѕвезда карантинот го помина во Мадеира, но сега во Италија е подготвен за акција. Шефовите од Серија А се надеваат на големото враќање на терен на 13-ти јуни.

Роналдо на екипниот тренинг во вторникот во комплексот на Јувентус се појавил со новата фризура која што му ја направила неговата долгогодишна вереница Џорџина.

Како доказ за сето тоа Родригез споделила и фотографија на социјалната мрежа Инстаграм со опис:

– Сакам да ја галам мојата љубов. Денес попладне ќе тренира со плетенки (овој модел знае како да биде мирен).

Прочитајте и...  Убиецот на Џон Ленон јавно ѝ се извини на Јоко Оно: Го направив тоа поради славата!

Прочитај повеќе

Доста е, ми треба мир: Пејачката Анабела се повлекува од музиката и јавниот живот!

Васко Спасоски

Легендарната Софија Лорен по 11 години се враќа на филмското платно!

Слободен Печат

Покрај тоа што кажува добри вицеви, Сашко Коцев знае да биде и романтичен: Актерот со фотка од него и сорпугата Смиљана ја одбележа годишницата од бракот! (ФОТО)

Васко Спасоски

Пиел по 50 кафиња на ден: Најчудните навики на познатите писатели!

Слободен Печат

Стручњаците предупредуваат: Сонот е пресуден за здравјето на мозокот!

Слободен Печат

Цеца Ражнатовиќ денеска беше на судење со Јелена Карлеуша со чанта од 2.300 евра! (ФОТО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Дали се сеќавате на футуристичкото семејство „The Jetsons“? Првата анимирана серија во боја на тв-мрежата ABC (ВИДЕО)

Слободен Печат

Пејачката Сара Мејс позира во интересен фустан со висок шлиц (ФОТО)

Васко Спасоски

Овие 4 работи кои ги имате во вашиот плакар, треба редовно да ги менувате за да го заштитите здравјето!

Слободен Печат

Сицилија дава по 3.000 евра за младенците што ќе се венчаат на островот

Слободен печат

Ја премина Селма Хајек и стана најбогатата француска снаа: Нејзиниот прв сопруг морал на рехабилитација по разводот

Слободен печат

Ќерката на Анџелина Џоли и Бред Пит сè уште не е сигурна за своето родово изразување

Слободен печат