Tag : плетенки

Жена Магазин Магазин слајдер

5 основни плетенки: Вака се прават најбрзите и најубави кежуал фризури! (ВИДЕО)

Слободен печат
Најдобриот начин да си олесниме на себе си, а и понатака да бидеме стилизирани и убави… Летните жештини пристигнаа и дојде време кога пуштената коса...
Магазин Магазин слајдер Сцена

„Сакам да ја галам мојата љубов“: Погледнете што му прави Георгина на Кристијано пред тренинг! (ФОТО)

Васко Спасоски
Кристијано Роналдо ја покажал новата фризура откако неговата вереница Џорџина му направила одлични плетенки за враќањето на тренинг во фудбалскиот клуб Јувентус. Португалската ѕвезда карантинот...
Жена Магазин

Во САД донесен првиот закон против дискриминација на витканата коса

Слободен печат
Во оваа легислатива се вклучени и културолошки елементи, особено кај припадниците на одредени раси, култури и традиции кои даваат поинакво значење на обликот, формата и...
Еспресо Убавина

Плетенките се хит ова лето – Еве како да ги носите! (ФОТО)

Слободен печат
Од наједноставни до оние со дополнителни украси, плетенките на секој моден изглед му даваат доза на романтичност и елеганција. Истовремено едноставни и ефектни, плетенките се...