Руска делегација положи цвеќе на споменикот на Ослободителите на Скопје – Слободен печат
ВестиСкопје

Руска делегација положи цвеќе на споменикот на Ослободителите на Скопје

Делегација на амбасадата на Русија положи цвеќе на споменикот на Ослободителите на Скопје. Во твитер пораката Амбасадата на Руската федерација во Македонија напиша:

„Денеска се наполнуваат 75 години од Денот на ослободувањето на Скопје од нацистичката окупација. Оддаваме почит во чест на хероите-ослободители и во слава на традицијата на македонската антифашистичка борба“.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close