Руска делегација положи цвеќе на споменикот на Ослободителите на Скопје - Слободен печат

Руска делегација положи цвеќе на споменикот на Ослободителите на Скопје

Делегација на амбасадата на Русија положи цвеќе на споменикот на Ослободителите на Скопје. Во твитер пораката Амбасадата на Руската федерација во Македонија напиша:

„Денеска се наполнуваат 75 години од Денот на ослободувањето на Скопје од нацистичката окупација. Оддаваме почит во чест на хероите-ослободители и во слава на традицијата на македонската антифашистичка борба“.

Прочитај повеќе

Москва и Анкара тврдат дека во Сирија имало околу 200 случаи на кршење на примирјето

Слободен печат

Богатите ги повлекуваат парите од швајцарските банки: Знаат ли нешто што другите не знаат?

Слободен печат

Хрватите протестираа против 5Г мрежа

Слободен печат

Полска ја обвинува ЕУ за политика на двојни стандарди

Слободен печат

Заев за пишувањето на „Ла верита“: Ако во ВМРО-ДПМНЕ имаа некакви докази, верувајте, ќе ме осудеа

Слободен печат

Миро Ковач кандидат за претседател на ХДЗ

Слободен печат

Остави Коментар

16 − four =

Прочитај повеќе

Спречени можни атентати во Брест и Епинал

МИА агенција

Си Џинпинг: Ситуацијата е сериозна, коронавирусот брзо се шири

Слободен печат

Нуредини: Единствен опасен отпад во нашата земја е комуналниот отпад

Слободен печат

„СМРТ НА КРАЛОТ“: Макрон станува мета на сè поголеми навреди на француските протести

Слободен печат

Одгледувачите на свињи бараат да се преземат превентивните мерки за африканската свинска чума

Слободен печат

Учениците од основните училишта во Аеродром од среда ќе добиваат топли оброци

Слободен печат