Роберт Ордановски повторно се огласи на социјалните мрежи: Бара помош од брачен советник

Деновиве не престанува да се збори за скандалот кој ја потресе македонската јавност, откако поранешниот директор на Агенцијата за електронски комуникации Роберт Орданоски реши на социјална мрежа „Фејсбук“ да објави интимен момент од животот – развод од сопругата Агнеса Орданоска.

Орданоски на својот фејсбук-прифл објави видео како со ќерките го прославува 17-тиот роденден на постарата, напаѓајќи ја сопругата дека е отсутна зашто подготвувала документи за развод. 

Сите се пофалија со паричките на Фејсбук, Орданоски со разводот

Орданоски ја нарече својата сопруга „фотошоп барбика“, која се „оладила“ од него зашто повеќе не бил директор и „не е во можност да и ги исполнува нејзините мегаломански желби и потреби“ во крајно навредливиот пост кој предизвика лавина реакции на социјалните мрежи.

Прочитајте и...  Колку чини денес вистината? Опра интервјуто со Меган и Хари го продала за 9 милиони долари!

Во меѓувреме ја слушнавме и страната на Агнеса која даде ексклузивно и потресно интервјуо за Слободен Печат.

Агнеса Орданоска за „Слободен печат“: На дијазепам сум бидејќи вознемирена сум поради децата, не ми се верува дека го направи ова преку Фејсбук

Се чини како да не беше доволно сето она што беше изнесено во јавноста до сега, па пред неколку часа Орданоски повторно се огласи на социјалните мрежи.

Дали има некој брачен советник да ми даде малку ум во очајнава ситуација во која се наоѓам? Агнеса е преселена кај нејзините, ги преселила и сите нејзини и на децата алишта таму… Го напуштила домот, пред да се вратиме од Пелистер… Бара децата да ги однесам таму… Наводно, ќе сум можел да ги видам кога сакам… Прво сакав да ги носам дома, сепак, мајка им е, не ги видела од понеделникот, решив да ги однесам таму… Што од правен аспект значи оваа циркузијада?Благодарам за компетентниот одговор што ќе го добијам, тотално сум неспремен за оваа ситуација… А јас, ќе си одам сам дома, да поразговарам малку со ѕидовите, да видам што правеле овие 6 дена, дур не бев дома“, напиша тој на својот фејсбук-профил.

Прочитајте и...  Ова мора да го знаете: која храна никогаш не смеете да ја блендирате

 

Поврзани вести

Не постои пооригинална честитка за 8 Март: Најубавите цитати за жените што ги смислиле големите писатели

Слободен печат

Многу изненадувања за 8 Март со myWorld

СП.

Објавена листата со пејачи кои ќе настапат на доделувањето на Греми наградите

Слободен печат

ФОТО | „Ова е сатанизам“: Северина ги вознемири верниците – Цел викенд враќаше на навредливи коментари

В.Т.

Колумна на Виолета Михајловска: Правата на жената низ историјата и денес

Еди Марфи најави дека се враќа на стенд-ап комедијата

Слободен Печат

Остави Коментар