-2 C
Скопје

Сите се пофалија со паричките на Фејсбук, Орданоски со разводот

Додека многумина наши сограѓани синоќа преку Фејсбук се фалеа со фотографии од паричката за Василица, поранешниот директор на Агенцијата за електронски комуникации Роберто Орданоски одлучи оваа социјална мрежа да ја искористи за да објави интимен момент од животот – развод од сопругата Агнеса Орданоска.

Орданоски  во објавата зборува дека славел роденден на една од двете ќерки, на кој не била присутна нејзината мајка.

„Уште еднаш, среќен роденден на мојата прва љубов, штета што мајка и, фотошоп барбиката Агнеса Орданоска не е тука, на 17-иот роденден на нејзината првородена ќерка, има поважна работа, подготвува документи за развод од нејзината поранешна љубов од која, по нејзини зборови, се оладила, најверојатно поради тоа што таа љубов не е повеќе директор и не е во можност да и ги исполнува нејзините мегаломански желби и потреби, се надевам ќе си најде солвентен партнер кој ќе може тоа да го прави место мене“, напиша Орданоски.

Прочитајте и...  Кривични пријави за 16 дебрани, правеле забава во викендица покрај Дебарско Езеро

Роберто Орданоски беше директор на Агенцијата за електронски комуникации во времето на Никола Груевски, а сега според профилот, работи во МЕПСО.

Со оглед на тоа што Орданоски е јавна личност и во претходниот период се пишуваше за моменти од неговиот приватен живот, затоа и овој пат веста за разводот што самиот ја постираше на отворениот профил на ФБ, повторно го привлече вниманието на медиумите.

 

Поврзани вести

Денеска се празнува светецот родум од Македонија – Свети Гаврил Лесновски

Слободен печат

ВИДЕО: И покрај строгите епидемиолошки мерки со црковни ѕвона и пред илјадници луѓе, Вучиќ го откри споменикот на Стефан Немања во Белград

Слободен печат

Трајанов: Попишувачите да бидат вакцинирани

Слободен печат

Заев најави изборен српски јазик во училиштата, Ковачев посакува бугарски со иронична честитка

Слободен печат

Недолични фотографии повторно кружат на интернет: „Јавна соба“ стана јавен срам

Како успеа Израел да обезбеди повеќе вакцини отколку што е потребно?

И.И.

Остави Коментар