РЕЦЕПТ по кој ПОЛУДЕ СВЕТОТ: Направете одличен ручек за само 5 МИНУТИ! (ВИДЕО)

Доколку немате идеја што да направите за своите блиски, можеби токму овој рецепт ќе ве инспирира.

Компирот добро измијте го и сварете го заедно со кората. Исчистете го и додадете путер, јајце, сол и малку бибер, па добро измешајте се исто како кога правите пире. За смесата да се згусне додадете брашно и замесете цврсто тесто.

Додадете уште брашно, доколку тестото ви лепи за рацете.

Потоа по подгреано тавче ставете малку масло па половина тесто распоредете го на дното на тавчето. Врз него наредете шунка и кашкавал во два реда, па додадете го и другиот дел од тестото.

Оставете го да се пече на рингла 5 минути, а потоа превртете го и од другата страна и повторно печете додека да зарумени и таа страна.

Прочитајте и...  Шерон Стоун: Ја измамив смртта трипати! Како ќе умрам следниот пат?

Пријатно!

Прочитај повеќе

Еднодневно издание на Д Фестивал во Дојран

Слободен печат

Софија Милошевиќ остро возврати на нападите на Инстаграм: Сите сме различни и во тоа лежи убавината на светот!

Слободен печат

Не е лесно да ја импресионирате свекрвата: Обидете се со Свекрвина торта

Слободен печат

9 соби, 16 бањи и шипки за стриптиз! Погледнете ја новата палата на Меган и Хари вредна 14,6 милиони долари (ФОТО)

Слободен печат

Дознал дека сопругата го изневерува со помош на Гугл мапс

Слободен печат

Дејвид Бекам со децата на одмор во Грција, Викторија не е со нив

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

7 најдобри астро комбинации за брак: Дали сте меѓу нив?

Слободен печат

Шерон Стоун: Ја измамив смртта трипати! Како ќе умрам следниот пат?

Слободен печат

Шон Конери е избран за најдобриот Џејмс Бонд во историјата (ФОТО)

Слободен печат

ФАСТ-тест – за брзо препознавање на мозочен удар

Слободен печат

Хороскоп за 13 август: Животот е убав за оние што знаат да го живеат

Слободен печат

За шест години проживеа како за шест животи: Неверојатниот подем и пад на Жан Мишел Баскија (ФОТО/ВИДЕО)

В.Т.