-2 C
Скопје

Tag : идеја

Магазин Магазин слајдер Храна

Идеја за денешниот ручек – Направете си полнети компири

Слободен печат
Ви нудиме одлична идеја за денешниот ручек…   Состојки: 1 главица кромид 1 морков 500 грама мелено месо 200 грама кечап зачини по желба 1 килограм компири 100...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Чилеанка дојде до генијална идеја како да го продава својот мед па го нарече „Мел Гибсон“ – Актерот подготви тужба

Слободен печат
Чилеанката Јохана Агурто дошла до генијална идеја како да го промовира и рекламира својот мед, или барем, таа така мислела, па решила да го нарече...
Магазин Магазин слајдер Храна

Супер идеја за денешниот ручек – Потпечени тиквички со неколку вида сирење

Слободен печат
Мала промена во вашето секојдневие – сигурни сме дека одамна не сте подготвиле ваков ручек… Состојки: 200 грама рикота сирење 100 грама рендан пармезан 1...
Магазин Магазин слајдер Храна

Нова вкусна идеја за ова попладне – Направете го овој шарен колач (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Уживајте вие заедно со вашето семејство или пријателите во овој вкусен колач…   Состојки: За тестото: 5 јајца 180 грама шеќер малку ванила во прав,...
Магазин Магазин слајдер Храна

Нова идеја за ова попладне: Кремаста и лесна пилешка салата – Нема да можете да престанете да ја јадете! (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Совршена лесна летна салата која може да ви биде оброк или ужинка, а се подготвува многу брзо. Потребни состојки: – 300 гр пилешко филе –...
Магазин Магазин слајдер Храна

Ви треба идеја за ова попладне? Капучино сладолед торта – Разладете се со стил! (ВИДЕО)

Слободен печат
За среќно семејство понекогаш е потребно да се засити и чувството за вкус, а ние имаме одлична идеја како вашите непца да уживаат ова попладне…...
Магазин Магазин слајдер Храна

Немате идеја за денешниот ручек? Наш предлог – Мусака со модри патлиџани (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Состојки: 4 модри патлиџани 500 грама мешано мелено месо 200 грама кисела павлака 3 јајца 1 кромид неколку чешниња лук мешан сув зачин оригано 1...
Магазин Магазин слајдер Храна

Одлична идеја за ова попладне: Чоколаден домашен сладолед – Леден десерт кој брзо се подготвува, а ќе ги освои сите ваши сетила!

Слободен печат
Омилениот летен десерт, па уште и од чоколадо…. Дали можете да замислите нешто послатко во топлите денови? Потребни состојќи: – 5 белки – 10 супени...
Магазин Магазин слајдер Храна

Одлична идеја за денешниот ручек – Пилешко во сос од павлака (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Состојки: 500 грама пилешки батаци (може и бело месо) 250 мл неутрална павлака 125 грама кашкавал трапист зачини од билки неколку стебла праз Подготовка: Месото...
Живот Магазин Магазин слајдер

Зошто утринскиот секс е секогаш добра идеја?

Слободен печат
Една од причините зошто утринскиот секс треба да биде дел од вашиот живот е фактот што ја зголемува продуктивноста, а баш тоа ви недостасува во...