Разводот сепак нема да биде „безболен“: Манекенката и актерот наидоа на голема препрека

Супермоделот Ирина Шајк и холивудскиот актер Бредли Купер неодамна одлучија дека повеќе не можат да живеат заедно, а иако до неодамна се чинеше дека разводот ќе биде „безболен“, сега се чини дека сепак тие ќе го вкусат рецептот од разводот на славниот холивудски пар Џоли-Пит.

Имено, како што пишуваат странските медиуми, точката за расправија би можела да биде заедничкото старателство над двегодишната ќерка.

Парот одлучи дека ќе бидат заеднички старатели на нивната двегодишна ќерка, Леа. Меѓутоа, се чини дека тоа засега би можело да биде сериозен проблем.

И додека Бредли сака Леа да живее со него во Лос Анџелес, Ирина сака со ќерката да живее во Њујорк.

Кога на тоа ќе се придодаде фактот дека тие двајца многу патуваат поради природата на својата работа, јасно е дека до договор тешко ќе дојде.

Прочитајте и...  Теорија на заговор: Хари не е таткото на детето на Меган?

На почетокот проблеми немаше, бидејќи Бредли одлучи дека ќе и се посвети на ќерката со која претходно не поминувал доволно време поради снимањето на филмот „Ѕвездата е родена“ со Лејди Гага, која медиумите ја посочија како „главен виновник“ за разводот на познатиот пар.

Прочитај повеќе

Полицискиот час го зголеми процентот на пријавени случаи на семејно насилство

Слободен печат

Републицанците најавија тужба против Пелоси за новиот начин на гласање

Слободен печат

Биркс: Во Вашингтон се уште има најголема стапка на позитивни на Ковид-19

Слободен печат

Николоски: Врвот на партија е следен физички и телефонски од страна на параполициски структури

Слободен печат

Дополнителни хуманитарни средства од ЕУ за борбата против коронавирусот

МИА Агенција

Оштетување на мозокот, белите дробови и тешки срцеви заболувања како последица: Коронавирусот може да е само почетокот

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Кнсетот ја одобри новата израелска Влада на единство

Слободен печат

Стил на неделата: д-р Дита Старова Ќерими, директорка на  НУ Национална галерија на Македонија

Ј.К.Д

Вежбаме со Елена Мирческа: Вежби за абдоминалната регија – Планк

Ј.К.Д

Хавзиу: Две повреди на работно место со тешки телесни повреди

Слободен печат

Милошев: Мерките за справување со коронавирусот дадоа позитивни резултати

Слободен печат

Сакате да пишувате заедно со македонските писатели? Можете, на „Спинер“

Слободен печат