Tag : детето

Магазин Магазин слајдер Сцена

Познатата Хурем бремена, го очекува второто дете: Го откри и полот на детето

Слободен печат
Не се знае кој е татко на детето… Познатата турска актерка Меријем Узерли, која се прослави со улогата на Хурем султан во серијата „Сулејман Величествениот“...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Кети Пери и Орландо Блум ќе ја воспитуваат ќерката во Англија

Слободен печат
Парот планираше да се венча во Јапонија, но веќе два пати мораа да ја одложат венчавката… Пејачката Кети Пери и холивудскиот актер Орландо Блум планираат...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Претерано заштитничкиот однос на родителот кон детето му создава само проблеми! Еве зошто!

Слободен печат
Родителите кои премногу ги штитат своите деца обично сакаат ги заштитат од неволји, повреди и болка. Но, постојат типови на родители премногу заштитнички настроени кон...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Теорија на заговор: Хари не е таткото на детето на Меган?

Слободен печат
Принцот Хари и Меган Маркл станаа родители на малиот Арчи пред нешто повеќе од една година, но шпекулациите дека принцот всушност не е негов татко...
Забава Магазин Магазин слајдер

Прасе со воодушевување го скокотка детето: Дали ова е најчудниот домашен миленик?

Слободен печат
Некој сака куче, некој мачка, а ова момче го обожава своето прасе. Играњето со него му е бескрајно забавно, а омилен дел му е скокоткањето....
Магазин Магазин слајдер Семејство

Цел свет ја осуди оваа мајка откако таа покажа што направила со ноктите на детето (ФОТО)

Слободен печат
Една мајка на своето бебе му ставила огромни акрилни нокти, потоа направила фотографија и ја споделила на социјалните мрежи, a сега поради тоа ја напаѓа...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Еве која е најважната работа која детето може да ја научи само во градинка: Вие на тоа не можете да го научите!

Слободен печат
За сите воспитувачки, негувателки и учителки во градинка – ВИ БЛАГОДАРИМЕ. Многу луѓе се прашуваат зошто децата треба да одат во градинка, кога едноставно може...
Хроника

Дедо си го повредил внукот

Вчера во 16.40 часот во тетовската полиција е пријавено дека во тетовското село Селце, постар маж кој управувал автомобил си го повредил внукот. Станува збор...
Еспресо Шоу биз

Северина подготви жалба на пресудата: Судот не го праша детето

Слободен печат
Адвокатскиот тим на пејачката Северина Којиќ (47) поднесе две жалби на пресудата на загребскиот Општински граѓански суд, пренесуваат хрватските медиуми. Адвокатите поднесоа и барање за...
Магазин Семејство

4 животни лекции кои секој родител треба да му ги каже на своето дете

Слободен печат
Родителите постојано им одржуваат лекции на своите деца – не се тепај со брат ти, биди вреден, секогаш кажувај ја вистината, биди педантен и слично....