Tag : расправија

Хроника

По семејна расправија кичевец се обидел да го запали семејниот стан

Слободен печат
Во Полициската станица Кичево синоќа околу 20 часот бил приведен Б.С.(37) од Кичево, кој сакал да си го запали домот, информира МВР. Тој, по претходна...
Магазин Магазин слајдер Сцена

„Сега е време малку јас да изнудам пари од тебе“: Жестока расправија помеѓу Станија и Кристијан Голубовиќ! (ФОТО)

Васко Спасоски
Српската старлета Станија Добројевиќ и поранешниот криминалец Кристијан Голубовиќ повторно се сретнаа очи во очи во емисијата „Магазин Ин“, а на оваа средба не можеа...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Ќе ви падне вилицата: Откриено колкав е хонорарот на Луна во „Задруга 3“ (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Во една од емисиите на српското реално шоу „Задруга 3“ дошло до расправија во која еден од учесниците бил и Марко Миљковиќ, момчето на Луна...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Горат социјалните мрежи поради Анастасија Ражнатовиќ и Јелена Карлеуша: „Будало“, „Багро“ – се најблаго упатените зборови! (ФОТО)

Васко Спасоски
Јелена Карлеуша објави подолга порака по гостувањето на Цеца Ражнатовиќ во емисијата „Хит твит“ на „Тв Пинк“, во која познатата пејачка и српскиот политичар Чеда Јовановиќ...
Слајдер Хроника

Расправија за чив чамец да влезе прв во пештерата, причина за тепачката и пукањето на Матка

Слободен печат
Попладневно  околу 15 часот М.С. со уште неколку лица физички ги нападнал А.С. и А.С, а во расправијата бил испукан и истрел од огнено оружје....
Магазин Магазин слајдер Сцена

Српските медиуми пишуваат: Северина го скарала семејството Којиќ, па побегнала во Загреб! (ФОТО)

Васко Спасоски
Враќањето на Северина во Загреб и кршењето на полицискиот час во Белград не се случиле спонтано, туку тие се последица на расправиите во семејството Којиќ,...
Живот Магазин Магазин слајдер

Како најбргу да решите расправија со партнерот додека сте во карантин?

Слободен печат
Сексологот и терапевт за врски Грејс Хејзл сподели неколку совети за паровите кои поради актуелниот карантин можат да се најдат во тешки моменти. Таа објаснува...
Слајдер Хроника

Во семејна расправија син уби татко во Скопје

Горан Наумовски
Денеска пред Јавен обвинител ќе биде однесен да даде свој исказ 24-годишниот Д.А. кој доцна синоќа во семејниот дом, со нож го ранил својот татко...
Вести Македонија Слајдер

Семејна расправија заврши кобно, син го уби својот татко кај Клинички центар (ВИДЕО)

Слободен печат.
Вечерва пред полноќ кај Клиничкиот центар „Мајка Тереза“ во Скопје се случило убиство, откако син неколкупати со нож го прободел својот татко, кој починал барајќи...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Ти веќе не си мое дете: Анабела јавно се откажа од ќерката Луна! (ФОТО)

Васко Спасоски
Српската пејалка Анабела Атијас вчеравечер во рамки на реалното шоу “Задруга“ изјави дека јавно се откажува од нејзината ќерка Луна Ѓогани. – Јавно се откажувам...