18.8 C
Скопје

Tag : сепак

Забава Магазин Магазин слајдер Слајдер

Евровизија сепак со публика: 3.500 лица со негативен ковид тест ќе можат да присуствуваат во живо

Слободен печат
Со почитување на епидемиолошките мерки и со негативен тест на Ковид-19, на 3500 лица ќе им биде дозволено да присуствуваат на овогодинешното издание на Евросонг...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Паровите кои го применуваат правилото 2/2/2 засекогаш се како на меден месец – Вечната љубов сепак постои!

Слободен печат
Откако постои светот и љубовта, луѓето трагаат по тајната за венчната љубов. Иако многумина мислат дека тоа е „невозможна мисија“, одговорот е сосема спротивен. Доколку...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Ја изневери безброј пати и поради зависност заврши на рехабилитација: Но сепак, Сара Џесика Паркер неизмерно го сака својот сопруг (ФОТО)

Слободен печат
Славната актерка Сара Џесика Паркер беше забележана со сопругот Метју Бродерик во Хемптонс, каде тие уживаа на плажа. Познатата ѕвезда на серијата „Сексот и градот”...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Селма Блер тешко се справува со болеста, но сепак објави прекрасна вест (ВИДЕО)

Слободен печат
Актерката Селма Блер редовно ги известува своите следбеници на социјалните мрежи како се одвива нејзината борба против мултипла склерозата. Меѓутоа, филмската и телевизиска ѕвезда во...
Жена Магазин

Трудницата со рак сепак роди: Му го чувствував чукањето на срцето (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Американката Џејд Давис (36) во текот на бременоста добила дијагноза агресивен карцином на дојката. Од докторите била советувана да и ја прекинат бременоста поради лекувањето,...
Еспресо Шоу биз

Иако ги откажа сите настапи во Македонија, Тамара сепак ќе пее во Данска, Германија и Шпанија

Слободен печат
По скандалот со химната и јавното извинување Тамара ги откажа концертите во Охрид и Прилеп, но таа сепак ќе настапува низ Европа. Поради погрешното интонирање...
Некатегоризирано

Разводот сепак нема да биде „безболен“: Манекенката и актерот наидоа на голема препрека

Слободен печат
Супермоделот Ирина Шајк и холивудскиот актер Бредли Купер неодамна одлучија дека повеќе не можат да живеат заедно, а иако до неодамна се чинеше дека разводот...
Еспресо Шоу биз

Сепак има нешто меѓу нив? (ФОТО)

Слободен печат
Пејачката Лејди Гага и Бредли Купер повторно се во центарот на јавноста поради потенцијалното продолжување на „швалерисувањето“. Во јавноста дојдоа информации дека познатата пејачка Лејди...
Еспресо Шоу биз

НЕЈЗИНОТО БЕБЕ сепак е побитно и попопуларно: КИМ КАРДАШИЈАН и завидува на МЕГАН МАРКЛ!

Слободен печат
Ким Кардашијан се чувствува загрозено поради Меган Маркл, пишуваат британските медиуми. Најпопуларната старлета на светот до неодамна ја држеше позицијата за најпопуларна личност во САД,...