Прво место за Љупка Аврамовиќ кај сениорите на Државното првенство во коњички спортови
Во продолжение погледнете ги генералните пласман по завршувањето на шест кола од Државното првенство во коњички спортови, три кола од Купот на РСМ и три кола од државното првенство дресурно јавање.
Пласираните натпреварувачи носители на одличја, пехари и медали во Државното првество во прекокнување на пречки по одржаните шест кола по категории и класи, потоа Купот на РСМ во прекокнување на пречки по одржаните три кола и Државно првенство во дресурно јавање по одржаните три кола за 2022 година.
1. Државно првенство во категории и класи
Категорија – Сениори
1 место Љупка Аврамовиќ од КК.Бравадос
2 место Дарио Гроздановски од КК.Анималс
3 место Самир Реџепи од КК.Илинден
Категорија – Јуниори
1 место Петар Милошевски од КК.Бравадос
2 место Леонида Гроздановска од КК.Анималс
3 место Меланија Атанасовска од КК.Илинден
Категорија деца
1 место Сиља Дуковска од КК.Илинден
2 место Лија Каев од КК.Анималс
3 место Горјан Атанасовски од КК.Илинден
Категорија млади коњи
1 место Ева Димитриевска од КК.Бравадос
2 место Ветон Куртаи од КК.Илинден
КЛАСИ –
-Класа – А – 1 место Љупка Аврамовиќ од КК.Бравадос, 2 место Дарио Гроздановски од КК.Анималс, 3 место Самир Реџепи од КК.Илинден
-Класа – Б – 1 место Љупка Аврамовиќ од КК.Бравадос, 2 место Петар Милошевски од КК.Бравадос, 3 место Сиља Дуковска од КК.Илинден
-Класа – Ц – 1 место Лија Каев од КК.Анималс, 2 место Леонида Гроздановска од КК.Анималс, 3 место Петар Милошевски од КК.Бравадос
-Класа – Д – 1 место Лија Каев од КК.Анималс, 2 место Сандра Маслинко од КК.Анималс, 3 место Ева Димитриевска од КК.Бравадос
КУП на РСМ
Категорија – Сениори
1 место Реџепи Самир од КК.Илинден
2. КУП НА РСМ ВО ПРЕСКОКНУВАЊЕ ПРЕЧКИ
Категорија – Сениори 1 место Реџепи Самир од КК.Илинден, 2 место Дарио Гроздановски од КК.Анималс, 3 место Ветон Куртаи од КК.Илинден
Категорија – Јуниори 1 место Леонида Гроздановска од КК.Анималс, 2 место, Меланија Атанасовска од КК.Илинден, 3 место Петар Милошевски од КК.Бравадос
Категорија – деца 1 место Сиља Дуковска од КК.Илинден, 2 место Лија Каев од КК.Анималс
3 ДРЖАВНО ПРВЕНСТВО ВО ДРЕСУРНО ЈАВАЊЕ
Категорија Сениори
1 место Ирена Гроздановска – од КК.Анималс
Категорија Јуниори: 1 место Леонида Гроздановска, 2 место Сандра Маслинко од КК.Анималс
Категорија Деца: 1 место Калина Колевска, 2 место Лиа Кајев, 3 место Нина Митрева – од КК.Анималс
Категорија Пони: 1 место Ева Крстовска, 2 место Нина Митрева – од КК.Анималс