21.8 C
Скопје

Првиот автомобил кој доби ѕвезда на Булеварот на славните во Холивуд (ФОТО+ВИДЕО)

Конечно го дочекавме и тоа автомобил да влезе во елитното друштво на холивудските ѕвезди…

Оваа ѕвезда овој автомобил сосема сигурно ја заслужи. Глуми од 1955 година, а во тие 67 години од активното занимавање со глума бил присутен во 1750 филмови, серии и ТВ емисии.

Се појавува и во 30 филмови номинирани за филмски награди, а од 1960 година се појавува во барем еден филм секоја година.

Погледнете, тоа е американскиот Chevrolet, односно неговиот славен модел Suburban.

Поврзани вести

ФОТО+ВИДЕО | Падна првиот бакнеж: Џенифер Лопез и Бен Афлек фатени како разменуваат нежности во Малибу

Слободен Печат

ФОТО | Кристина Арнаудова, жена која никогаш не се откажува: „Секогаш кога ќе речам не можам повеќе, се будам со нов елан и повторно пробувам!“

Ј.К.Д.

Пејачката Татијана Стефановска стана мајка: Голем си Господе! Благодарни и должни сме ти до века!

И. Т.

Филмски грабеж во домот на Северина: Крадците ја врзале куќната помошничка и ѝ одзеле вреден накит на пејачката

Слободен печат

ГАЛЕРИЈА | БРАВО: Сара Климоска ја доби наградата „Европски актер во подем“

И.Т.

ФОТО | Кристина Арнаудова се прости од нејзината баба: Жената која ме одгледа, ме учеше, жената која зборуваше 7 јазици

Слободен печат

Остави Коментар