14 C
Скопје

Tag : Ѕвезда

Вести Слајдер Спорт Фудбал

Нов симбол за најдобриот македонски фудбалер: Нова ѕвезда на Горан Пандев на плоштадот во Струмица

Слободен печат
На плоштадот „Гоце Делчев” во Струмица денеска повторно е поставена ѕвездата на најдобриот македонски фудбалер, Горан Пандев, што беше искорната и украдена во ноември во...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Таа била келнерка, а тој холивудска ѕвезда: Жената на познатиот актер е домаќинка на која ѝ успева да ги засени и најголемите ѕвезди

Слободен печат
Секој пат кога на некој настан Мет Дејмон ќе се појави со својата сопруга, таа привлекува големо внимание… Бидејќи и сам ретко се појавува во...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Кармен Електра јавно ги коментираше фотографиите на Јелена Карлеуша: Фановите во шок „Дали е возможно?“

Слободен печат
Поп дивата Јелена Карлеуша одамна докажа дека привлекува големо внимание со својата појава, не само на Балканот, туку во целиот свет… Тоа го докажа и...
Живот Магазин Магазин слајдер

ВИДЕО+ФОТО | Албино модел со својот изглед засени милиони: Новата ѕвезда е родена!

Слободен печат
Иако има само 19 години, казахстанскиот модел Евгениј стана нов трендсетер… Евгениј Ли има 19 години и благодарение на локалниот фотограф тој стана светски познат....
Вести Свет

Мадуро сака да додаде ѕвезда на венецуелското знаме: Еве што би претставувала таа

Слободен печат
Венецуелскиот претседател Николас Мадуро му предложи на Народното Собрание да се додаде уште една ѕвезда на знамето на оваа земја. Со тоа на централниот дел...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Таа старее како вино: Селма Хајек со прекрасни фотографии им се заблагодари на следбениците!

Слободен печат
Славната актерка на 55 години ги воодушеви своите следбеници со нова фотографија во прекрасен деколтиран фустан… Мексиканско-американската актерка Селма Хајек (54) со својот изглед во...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Холивудскиот заводник е новата ѕвезда во серијата „Riverdale“

Слободен печат
Актерот Крис Мејсон кој го познаваме од серијата „Pretty Little Liars: The Perfectionists“ од оваа сезона ќе има своја улога во серијата „Riverdale“, пренесоа американските...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО: Жешки кадри од креветот на Јелена Карлеуша

Слободен Печат
„Прво бев ѕвездата Јелена Карлеуша, па се омажив за Душко Тошиќ. Затоа, не можам да се завиткам во превез затоа што се омажив. Јас ќе...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Беше ѕвезда во Југославија, а сега живее со пензија од 17.000 денари: Маја Оџаклиевска за грижата за внукот!

Васко Спасоски
Пејачката со раскошен глас, Маја Оџаклиевска, беше една од најистакнатите пејачки во екс Југославија. Нејзините песни сите ги очекуваа со голема возбуда, а нејзините плочи...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Песната со која Брајан Адамс го освои светот: Дванаесет седмици беше број еден на листите! (ВИДЕО)

Слободен Печат
Со песната (Everything I Do), I Do It For You, Брајан Адамс влезе во историјата на музиката, кога синглот беше рангиран број 1 на листата...