Tag : шевролет

Магазин Филм и ТВ

Првиот автомобил кој доби ѕвезда на Булеварот на славните во Холивуд (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Конечно го дочекавме и тоа автомобил да влезе во елитното друштво на холивудските ѕвезди… Оваа ѕвезда овој автомобил сосема сигурно ја заслужи. Глуми од 1955...
Автомагазин Магазин

Chevrolet повторно го „убива“ Camaro

Слободен печат
Chevrolet веќе еднаш го „уби“ Camaro, 2002. година, a изгледа историјата ќе се повтори. Американските медиуми пренесуваат дека Camaro нема да премине на новата платформа...