18.8 C
Скопје

Принцот Филип ќе остане во болница по операцијата на срцето

Принцот Филип, сопругот на британската кралица Елизабета Втора, останува на болничко лекување, откако тој беше изложен на „успешната операција“ поради проблеми со срцето.

Откако првично беше примен во приватната болница „Кралот Едвард VII“ во Лондон, војводата од Единбург е префрлен во болницата „Свети Вартоломеј“ каде била извршена интервенција.

Според извештаите, тој за време на викендот е вратен во болницата „Кралот Едвард“. Експертите за кралското семејство на овој знак гледаат како на знак дека неговата здравствена состојба е подобрена, но палатата не сакаше да ја коментира неговата состојба.

Вчера претставниците на сопругот на кралицата Елизабета Втора пред новинарите изјавија:

„Се очекува војводата да остане во болница поради продолжување на лекувањето на уште некој период“.

Поврзани вести

Ова се симптомите на меланом, а на еден речиси никој не обрнува внимание!

Слободен Печат

Дневен хороскоп за 22 јуни: Сфатете дека радоста е во малите нешта

Слободен Печат

Прием во лудница

Слободен печат

На денешен ден – 22 јуни

Слободен Печат

ВИДЕО | Познатиот југословенски киоск К67 беше поставен на Тајмс сквер во Њујорк: Но, дали светот знае за неговата културолошка историја?

Слободен Печат

Најмоќната деловна жена во светот: Шерил Сандберг прозборе за дескриминацијата на жените во пандемијата

Слободен Печат

Остави Коментар