15 C
Скопје

Почина Џозеф Сираво, ѕвездата на „Сопранови“

Актерот Џозеф Сираво и ѕвездата на серијата „Сопранови“ почина на 64-годишна возраст.

Актерот, кој остана запаметен по улогата на Џони Бој Сопрано, таткото на Тони Сопрано, почина вчера на 11 април откако ја загуби борбата со ракот.

Вестата за неговата смрт ја потврди и актерот Гери Пастор на својот Инстаграм.

„Почивај во мир драг пијателу, водеше неверојатна битка. Ќе ми недостасуваш. Се гледаме на другата страна“, напиша тој на Инстаграм.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Garry Pastore (@garry_pastore)

Поврзани вести

По долга борба со болеста почина актерот Феџа Стојановиќ

Слободен печат

Започна снимањето на втората сезона од серијата „Emily in Paris“

Слободен печат

На 59 години почина Ник Кејмен, ѕвездата од легендарната реклама за „501“ и миленикот на Мадона

Слободен печат

Mоќни намирници од кујната кои го забавуваат стареењето на кожата

Слободен печат

Потврдена причината за смртта на принцот Филип

Слободен печат

Не се работи за неверство: Зошто жените тајно ги вадат бурмите?

Слободен печат

Остави Коментар