Tag : Борбата

Здравје Магазин Магазин слајдер

Урмите помагаат во „борбата“ против стареењето

Слободен печат
Урмите се многу здрави и вкусни и се јадат насекаде во светот. Во нивниот состав се концентрирани изобилство витамини и минерали, кои освен тоа што...
Вести Македонија

Поголема плата за најизложените здравствени работници во борбата против КОВИД-19

Горан Наумовски
Благодарност за најизложените здравствени работници во борбата против КОВИД-19! Владата предвидува награда од 20 отсто од основната плата за два месеци за секој од нив,...
Вести Македонија Слајдер

Пендаровски: Борбата за повеќе права и еднакви можности треба да продолжи

Борбата за повеќе права и еднакви можности треба да продолжи додека и најранливите меѓу нас не ги уживаат основните човекови права и не прифатиме дека...
Вести Македонија Слајдер

Заев: Влегуваме во критична фаза од борбата со коронавирусот, заедно ќе победиме (ВИДЕО)

Горан Наумовски
Веќе неколку недели, вие, јас, целата наша татковина, функционираме на поинаков начин, во секојдневна борба против коронавирусот. Заедно се бориме против невидлив непријател кој предизвика...
Магазин Сцена

УПЛАТЕНИ МИЛИОНИ ДОЛАРИ Ова се познатите личности кои донираа пари во борбата против коронавирусот

Слободен печат
Светските личности донираа пари во борбата против коронавирусот. Модниот дизајнер Ралф Лорен (80) објави минатата недела дека неговата компанија дала 10 милиони долари во борбата...
Здравје Магазин

Кучињата трагачи во борбата против коронавирусот: Го препознаваат заразениот пред појавата на симптомите?

Слободен печат
Експертите велат дека посебно обучените кучиња трагачи можат да помогнат во откривањето на носителите на опасниот коронавирус пред појавата на симптомите. Тие би можеле да...
Ви Препорачуваме Еспресо Шоу биз

По разводот и борбата за старателство БРЕД ПИТ најде време и за НОВА ЉУБОВ?!

Слободен печат
Во јули 2017 година, само една година откако неговата сопруга Анџелина Џоли поднесе барање за развод, животот на Бред Пит речиси се распаѓаше. Тогаш беше...
Еспресо Здравје

Напиток кој ќе ви помогне во борбата против холестеролот

Слободен печат
Овој едноставен напиток ќе ви помогне во борбата против холестеролот… Консумирајте го секојдневно, во вид на замена за еден оброк. Елиминирајте ги масните и слатки...