Ревакцинираниот вицепремиер Николовски ја продолжува борбата со корупцијата

Верувам во заштитата која ни ја пружаат вакцините и во нашиот здравствен систем. Ги повикувам сите граѓани да го направат истото, затоа што само заеднички можеме да го победиме коронавирусот, објави Николовски.

„Денеска во вакциналниот пунк во салата „Борис Трајковски“ ја примив втората доза од кинеската вакцината, Синофарм. Се чувствувам добро и продолжувам со дневните работни обврски. Ова на својот Твитер профил го напиша вицепремиерот Љупчо Николовски.

„Верувам во заштитата која ни ја пружаат вакцините и во нашиот здравствен систем. Ги повикувам сите граѓани да го направат истото, затоа што само заеднички можеме да го победиме коронавирусот“ објави Николовски.

Видео на денот