Tag : Николовски

Вести Македонија Слајдер

Љупчо Николовски негативен на коронавирусот

Слободен печат
Заменик-претседателот на Владата задолжен за борба против корупцијата и криминалот, одржлив развој и човечки ресурси, Љупчо Николовски ја информира јавноста дека се тестирал за присуство...
Вести Македонија

Николовски е назначен за претседавач на Антикорупциската деловна коалиција за борба со корупцијата

Слободен печат
Вицепремиерот задолжен за борба против корупцијата и криминалот, одржлив развој и човечки ресурси Љупчо Николовски, денеска беше назначен за претседавач на Антикорупциската деловна коалиција за...
Вести Македонија

Николовски: Одлуката за разрешување на Димова останува на Заев

Слободен печат
Љупчо Николовски вицепремиерот за борба против корупција оставил предлог до премиерот Зоран Заев со кој бара разрешување на директорката на Националната агенција, Лидија Димова, по...
Вести Македонија Слајдер

Николовски: Димова смета дека не треба да даде оставка, но јас имам спротивен став

Слободен печат
Вицепремиерот за борба против корупцијата и криминалот, одржлив развој и човечки ресурси Љупчо Николовски на ТВ21 изјави дека директорката Лидија Димова треба да даде оставка....
Вести Македонија

Николовски: СДСМ на 25 октомври ќе одржи дигитален конгрес за досега сработеното и визијата за иднината

Слободен печат
На 25 октомври ќе се одржи дигитален конгрес на СДСМ. Првпат во нашата земја, тоа ќе го направи најсилната, најдинамична и најотворена демократска партија, порача...
Вести Македонија Слајдер

Николовски: Имавме режим којшто ги сруши сите институции и сега почнуваме од минусно салдо

Слободен печат
Доаѓа момент, узурпираните институции, кои системски беа уништувани со години, сега да влезат во еден процес на реорганизација на трансформација и на целосен сервис кон...
Вести Македонија

За три дена 1.366 инспекциски контроли за ковид-протоколите и 104 контроли за „викенд без ДДВ”

Слободен печат
Државниот пазарен инспекторат (ДПИ) вчера изврши девет надзори и 124 контроли во трговски објекти во повеќе градови низ земјава, како и 93 контроли во угостителски...
Вести Македонија Слајдер

Николовски: Димова да ги презентира сите информации за случајот со доделување финансиски средства од ЕУ

Слободен печат
Вицепремиерот за борба против корупцијата и криминалот, одржлив развој и човечки ресурси Љупчо Николовски денеска побара од директорката на Националната агенција за европски образовни програми...
Вести Македонија Слајдер

Николовски ќе го контролира однесувањето на јавните функционери

Слободен печат
На денешната седница, на предлог на премиерот Зоран Заев, Владата го назначи заменик-претседателот на Владата задолжен за борба против корупцијата и криминалот, одржлив развој и...
Вести Македонија

ВО ЖИВО: Oбраќање на Заев и Николовски

Слободен печат
Обраќања на премиерот Зоран Заев и вицепремиерот Љупчо Николовски на седмата владина седница на која министрите ќе потпишат Кодекс за етичко однесување на членовите на...