Tag : Николовски

Вести Македонија Слајдер

Николовски: Со сопругата сме негативни на ковид-19, давам огромна поддршка за партиските другари

Слободен печат
Стигнаа резултатите од тестот за ковид-19 и со Андријана сме за среќа, негативни на истиот, соопшти генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски. -Давам огромна поддршка...
Вести Македонија

Николовски: Чулев се справува најдобро можно, СДСМ очекуваше да тепа луѓе

Слободен печат
Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски, во интервју за „360 Степени“ зборуваше за одговорноста за непочитувањето и неспроведувањето на мерките за справување со корона-кризата, одговараше на...
Ви Препорачуваме Колумни

„Жолтите комбиња“ летаат на небо

Сашо Орданоски
Го гледав некни Александар Николовски во дебатата со Шекеринска на ТВ24. Ми остави силен впечаток оној негов монолог за тоа како некој него постојано го...
Вести Македонија

Николовски: За тоа што нè следат тајните служби ќе има одговорност

Слободен печат
Александар Николовски во вечерашното гостување на ТВ 24 изнесе сериозни обвинувања на сметката на власта. Тој тврди дека тајните служби го следат и прислушуваат врвот...
Вести Македонија

Николовски: Ни требаат кредибилни и фер избори, како и легитимна влада изгласана од мнозинството граѓани

Слободен печат
Избори на 21 јуни нема да има, рече потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николовски, иако претходно во текот на дебата во Отвореното студио на Телевизија 24,...
Вести Македонија

Николовски: Ќе биде невозможно да имаме меѓународен мониторинг на изборите доколку тие се одржат во јуни

Слободен печат
ВМРО-ДПМНЕ е надева дека на утрешната средба кај претседателот Стево Пендаровски ќе има доволно политичка волја и разум кај сите политички партии да се изгради...
Вести Македонија

Николоски: Изборите се со голем влог за Филипче бидејќи доколку СДСМ загуби тој ќе мора да одговара за сторениот криминал

Слободен печат
Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски вечерва гостуваше во емисијата „Само интервју” каде што посочи дека здравјето на граѓаните е на прво место. Тој истакна дека...
Вести Македонија Слајдер

Николовски: Изборите треба да се одржат веднаш штом се стабилизира епидемијата (ВИДЕО)

Слободен печат
Веднаш штом се стабилизира епидемијата, за што сме оптимисти дека брзо ќе се случи, а на основа на сите епидемиолошки и здравствени анализи на клучните...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Димитров: Николовски со тактика на политички „лешинар”, наводно повикува на национално единство, а прави се за да го оневозможи

Слободен печат
Шефот на дипломатијата Никола Димитров излезе со реакција на денешната изјава на потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николовски, во која тој тврди дека Владата крие документ...
Вести Македонија

Николовски: Извршителските дејствија се стопираат до 30 јуни, граѓаните имаат можност за одложено плаќање на кредитите

Слободен печат
Здравјето на граѓаните е најважно. Секојдневно се соочуваме со предизвикот да ги заштитиме граѓаните. Како одговорна партија целосно сме фокусирани во поддршка на институциите кои...