• ѕвездата

На 59 години почина Ник Кејмен, ѕвездата од легендарната реклама за „501“ и миленикот на Мадона

Ѕвездата од легендарната реклама за фармерки и моделот Ник Кејмен почина на 59-годишна возраст… Кејман беше еден од најзгодните модели, текстописец и пејач по кој лудуваа жените ширум светот. Тажната вест за Би-Би-Си ја потврди пријател близок на неговото семејство, а причината за смртта засега е непозната. Најголемата популарност ја стекна во 1985 година кога …

На 59 години почина Ник Кејмен, ѕвездата од легендарната реклама за „501“ и миленикот на Мадона Read More »