4 C
Скопје

ПЛАТА ОД СОНИШТАТА: Модерен милионер бара фотограф кој ќе му прави совршени фотки за на Инстаграм (ФОТО)

Доколку сте млади, згодни и милионери што повеќе би можеле да посакате? Па, фотограф кој постојано би работел со вас во ваша корист.

Некој кој ќе ги фати совршените моменти за на Инстаграм без да мора да се потпирате на пријателите кои би глумеле фотограф.

Токму тоа го стори и австралискиот милионер за е-трговија Метју Лепре, кој ова искуство добро ќе го плати, всушност 55.000 долари годишно.

Нормално, новиот вработен мора да биде флексибилен. Мора да може да си ги откаже приватните планови, кога на 27-годишниот милионер ќе му текне да отпатува во друга земја.

Фотографот би требало да ја носи сета професионална опрема, се со цел фотографиите на Инстаграм да бидат совршени.

View this post on Instagram

☔️

A post shared by Matthew Lepre (@matthewlepre) on

 

Прочитајте и...  Софија Вергара: Еве како успева да го одржува младешкиот изглед и на 48 години

Поврзани вести

Белграѓанки унаказени во козметички салон: Изгледаме како жртви на пожар

Слободен Печат

„Коронавирус“ стана службен збор во клингонскиот јазик

Слободен печат

Ова мора да го знаете: која храна никогаш не смеете да ја блендирате

Слободен печат

Сем Асгари сака со Бритни Спирс да основаат семејство

Слободен печат

Од коронавирус почина Сања Илиќ, основачот на групата „Балканика“

Слободен печат

Како правилно да шпикувате месо

Слободен печат

Остави Коментар