25.8 C
Скопје

Tag : милионер

Живот Магазин Магазин слајдер

ФОТО | Има 23 години, 11 деца и маж милионер: Сакам уште многу бебиња

Слободен печат
Кристина се надева дека ќе добие уште десетици мали деца благодарение на сурогат мајките. Таа и нејзиниот сопруг, руски милионер, сакаат големо семејство, а се...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Поранешната сопруга тврди дека славниот милионер ја тепал: Ми држеше пиштол во главата, ме удираше со тупаници

Слободен печат
Само неколку дена откако е хоспитализиран поради аневризма на мозокот, музичарот Др. Дре е обвинет од неговата сега веќе поранешна сопруга Никол Јанг за насилство...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО+ВИДЕО: Се породи девојката на 53-годишниот милионер Џанлука Ваки – Дури и пред породувањето тие танцуваа!

Слободен печат
Познатиот милионер и човекот кој едноставно обожава да танцува и својот гламурозен живот да го споделува на социјалните мрежи, Џанлука Ваки со својата девојка, 25...
Живот Забава Магазин Магазин слајдер

ФОТО: Бил милионер во 80-те години, а потоа останал без ништо: Неверојатната приказна за овој дедо кој 23 години живее на пуст остров!

Слободен печат
Додека целиот свет се соочи со принудниот карантин поради пандемијата на коронавирусот, овој дедо цели 23 години живее изолиран од сите грижи во светот… Австралијанецот...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Ја купил банката што одбила да му даде кредит кога бил сиромашен!

Слободен Печат
Милионерот Адам Деринг (39) одлучил да ја купи банката што не му одобрила кредит пред две децении, со образложение дека тој нема доволно искуство за...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Италијанскиот милионер и манекенка на магичен начин открија дека чекаат девојче! (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Италијанскиот плејбој и милионер кој постојано го привлекува вниманието со луксузниот живот и оргинални идеи, Џанлука Ваки (52), заедно со вереницата го открија полот на...
Вести Свет

Уапсен норвешки милионер осомничен за убиство на сопругата

Слободен печат
Норвешкиот милионер Том Хаген е уапсен денеска поради сомнеж дека ја убил својата сопруга Ане-Елизабет, за која се претпоставувало дека е киднапирана во 2018 година...
Забава Магазин Магазин слајдер

Куќа од соништата: За 60 дена потполно сам ја изградил куќата која располага и со голем базен! (ВИДЕО)

Слободен Печат
Во епидемијата од коронавирусот многумина се посветија на своето хоби. Некој слика, некој резба, а некој можеби и размислува да изгради нешто. Во потрагата по...
Забава Магазин

Шварценегер открива како го заработил првиот милион

Слободен печат
Арнолд Шварценегер е навистина жива легенда. Иако има 71 година, тој сè уште е физички активен, изгледа одлично и сè уште глуми во акциони филмови....
Забава Магазин

ПЛАТА ОД СОНИШТАТА: Модерен милионер бара фотограф кој ќе му прави совршени фотки за на Инстаграм (ФОТО)

Слободен печат
Доколку сте млади, згодни и милионери што повеќе би можеле да посакате? Па, фотограф кој постојано би работел со вас во ваша корист. Некој кој...