Tag : бара

Магазин Магазин слајдер Сцена

Бритни Спирс повеќе нема да настапува во живо, поради намалените приходи бара сама да располага со своите пари

Слободен печат
Славната музичка ѕвезда наводно се обидува да дојде до судската документација и да ја изнесе во јавноста, но нејзиниот татко се спротивставува на тоа… Поп...
Магазин Магазин слајдер Семејство

6 места во куќата каде што е најдобро да се сокријат пари: Таму никој нема да се сети да ги бара!

Слободен печат
Прескокнете ги очигледните места и зачувајте ја успешно својата заштеда од крадците… За многу луѓе куќните „скришни“ места сепак изгледаат како подобра опција отколку банката,...
Вести Македонија

ОЈО бара казна за 13 скопјани

Девет казнени налози со кои се опфатени вкупно 13 лица поднесе денеска Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд. Обвинетите се товарат дека сториле...
Хроника

ОЈО бара казна за деветмина битолчани

Основното јавно обвинителство Битола до Основниот суд поднесе шест предлози за издавање казнени налози против вкупно девет лица за кривично дело непостапување според здравствените прописи...
Вести Македонија Некатегоризирано Слајдер

Обвинителството бара притвор за двајцата насилници од Штип

Горан Наумовски
Двајцата насилници од Штип кои крвнички тепаа девојка се на распит кај судија, јави ТВ Стар. С.А. и П.Р. од Штип во моментов се на...
Вести Македонија

ОЈО бара парични казни за 45 лица

Основното јавно обвинителство Скопје до Кривичен суд Скопје достави 39 предлози за издавање казни за 45 лица, обвинети за кривичното дело непостапување според здравствените прописи...
Забава Магазин

ПЛАТА ОД СОНИШТАТА: Модерен милионер бара фотограф кој ќе му прави совршени фотки за на Инстаграм (ФОТО)

Слободен печат
Доколку сте млади, згодни и милионери што повеќе би можеле да посакате? Па, фотограф кој постојано би работел со вас во ваша корист. Некој кој...
Забава Магазин

Фотката со која полицијата го бара овој крадец стана хит, веднаш ќе видите зошто! (ФОТО)

Слободен печат
Полицијата во Калифорнија се обидува да улови крадец користејќи ја карикатурата која уметникот ја цртал додека тој наводно му украл 500 долари. „Ја препознавате ли...
Вести Македонија

НСП бара да се донесе колективен договор за вработените во затворите и исплата на законски утврдената плата

Слободен печат
Независниот синдикат на полицијата денеска на прес-конференција во Скопје обвини дека се кочи донесувањето на Колективниот договор на вработените во затворската полиција и администрација од...