• бара

ВМРО-ДПМНЕ со блокади ќе го бара патоказот од Владата

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ денеска од 15 до 17 часот ќе ги блокира Скопје и уште десет други града со предупредувачки протест, од кој, како што велат, ќе побараат Владата да го објави т.н. Патоказ, односно да обелодени за што преговараат премиерот Зоран Заев и владиниот специјален пратеник Владо Бучковски. Од партијата со денови обвинуваат дека Владата …

ВМРО-ДПМНЕ со блокади ќе го бара патоказот од Владата Read More »