ОВА Е НЕВЕРОЈАТНО: Спектакуларна поддршка за Фламенго! (ВИДЕО) - Слободен печат

ОВА Е НЕВЕРОЈАТНО: Спектакуларна поддршка за Фламенго! (ВИДЕО)

Најнов пример се фановите на бразилскиот фудбалски клуб Фламенго чии играчи добиваат неверојатна поддршка.

На видеото погледнете како на еден спектакуларен начин навивачите го испраќаат автобусот со фудбалерите на патот кон „Маракана“ стадионот во Рио де Жанеиро.

Фудбалерите им возвратија со пласман во четвртфиналето на „Копа Либертадорес“, иако шансите не беа така добри после првиот натпревар од осминафиналето кога во Еквадор загубија со 2:0 од Емелек.

Се реваншираа со ист резултат, а во пенал серијата направија целосен пресврт каде што домаќините беа подобри со 4:2 и така се пласираа меѓу најдобрите осум во натпреварувањето.

За пласман во полуфиналето ќе имаме бразилска пресметка меѓу Фламенго и Интернасионал чиј двомеч ќе се игра во август.

Прочитај повеќе

Ерлинг Халанд: Новото големо фудбалско чудо (ВИДЕО)

Слободен печат

Трагедија во Англија: Фудбалер почина откако бил претепан пред ноќен клуб

Слободен печат

МЗТ Скопје супериорен во дербито со Куманово

Слободен печат

Баерн го торпедира Шалке и дојде на бод од лидерот Лајпциг (ВИДЕО)

Слободен печат

Норвешка подобра од Словенија во натпреварот за бронзениот медал

Слободен печат

Сагосен го урна рекордот на Лазаров (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

19 − 5 =

Прочитај повеќе

Тотенхем замената за Кејн ќе ја бара во Бундес лигата

Слободен печат

Турција бара екстрадиција на поранешен репрезентативец, се соочува со 15 години затвор

Слободен печат

Очајната Барселона поразена на „Местаља“ од Валенсија

Слободен печат

Сари: По Јувентус одам во пензија

Слободен печат

Загревање пред дербито: Навивачите на Валенсија и Барселона се испотепаа на улица (ВИДЕО)

Слободен печат

Македонија благодарение на Вардар ќе има учесник во новата ракометна Лига на шампиони

Слободен печат