Tag : фламенго

Спорт Фудбал

Поранешниот тренер на Бенфика го победи коронавирусот

Слободен печат
Пред десетина дена, Жорге Жесус беше меѓу првите тренери кои беа позитивни на коронавирусот, но денеска нова информација. Резултатите од тестот беа негативни и Жесус...
Спорт Фудбал

Поранешниот тренер на Бенфика е позитивен на коронавирус

Слободен печат
Жесус веќе неколку дена апелираше до челниците на Фудбалската федерација на Бразил да го прекинат првенството, но неговите апели не беа послушани и изминатиот викенд...
Спорт Фудбал

Бразилецот Рејнер до 2026 година во Реал Мадрид! (ВИДЕО)

Слободен печат
Поранешниот фудбалер на бразилскиот Фламенго, Рајнер Жезус Карваљо беше промовиран пред јавноста во шпанскиот главен град и потпиша договор со Реал Мадрид до јуни 2026...
Спорт Фудбал

Фирмино за прва светска титула на Ливерпул! (ВИДЕО)

Слободен печат
Ливерпул до триумфот над Фламенго дојде до првата титула светски шампион во клупската историја. После 120 минути игра беше 1:0. Дуелот на „Калифа“ стадионот во...
Спорт Фудбал

Фламенго посебно мотивиран пред финалето со Ливерпул

Слободен печат
Денеска од 18.30 часот во Доха за титулата на Светското клупско првенство ќе играат екипите на Фламенго и Ливерпул. Најдобриот бразилски клуб кој во полуфиналето...
Спорт Фудбал

ФИФА најави: Светско клупско првенство со 30 екипи!

Слободен печат
Светската фудбалска федерација, ФИФА, има многу амбициозни планови околу иднината на клупското светско првенство, па финансиски дури и да ја надмине Лигата на шампионите на...
Спорт Фудбал

Ливерпул и Фламенго за светската титула во Доха! (ВИДЕО)

Слободен печат
Денеска во Доха се одигра и второто полуфинале на Светското клупско првенство, Ливерпул со резултат 2:1 триуфмираше против Монтереј. После првото полувреме на „Калифа Интернационалниот...
Спорт Фудбал

Фламенго е првиот финалист на Светското клупско првенство! (ВИДЕО)

Слободен печат
Дебитантот Фламенго успеа во првата полуфинална битка на Светското клупско првенство да го совлада Ал Хилал после пресврт со резултат 3:1. На дуелот во Доха...
Спорт Фудбал

Ливерпул и Фламенго ги дознаа противниците на СП за клубови

Слободен печат
Европскиот шампион Ливерпул во полуфиналето (18 декември) на натпреварувањето кое се игра во Доха, ќе се сретне со шампионот на Конкакаф, Монтереј од Мексико, додека...
Некатегоризирано Спорт Фудбал

Лудница во Рио де Жанеиро, повеќе од милион луѓе го пречекаа шампионот на Јужна Америка (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Рио де Жанеиро ги пречека новите фудбалски владетели во Јужна Америка, фудбалерите на Фламенго. Бразилскиот тим со спектакуларен пресврт и голови во 89. и 92...