23.8 C
Скопје

Tag : Емелек

Спорт Фудбал

ВИДЕО: Неверојатно, Меси постигна скоро ист гол како Марадона!

Слободен печат
Целиот фудбалски свет се збогува со великанот Диего Армандо Марадона, а се чини дека ретко кој успеал да го направи тоа симболично како Лионел Меси....
Спорт Фудбал

ОВА Е НЕВЕРОЈАТНО: Спектакуларна поддршка за Фламенго! (ВИДЕО)

Слободен печат
Најнов пример се фановите на бразилскиот фудбалски клуб Фламенго чии играчи добиваат неверојатна поддршка. На видеото погледнете како на еден спектакуларен начин навивачите го испраќаат...