Ова е фер плеј: Намерно промаши празен гол откако виде повреден противник (ВИДЕО)

Иако во спортот е најважна победата, поважно е да се остане човек и да се покаже респект кон противникот.

Токму тоа го покаже еден футсал играч кој не сакаше да постигне гол бидејќи виде дека противникот се повреди.

За време на натпреварот од шпанската футсал лига помеѓу Сарагоса и Картагена, гостинскиот играч Франциско Солано Леон,можеше да постигне гол за својот тим, но примети дека противникот се повреди и ја исфрли топката во аут.

View this post on Instagram

Fair play! 👏👏👏 @lnfs89

A post shared by 433 (@433) on

За ваквиот потег, Франциско доби аплауз од целата сала која беше исполнета само со домашни навивачи.

Прочитајте и...  Шпанската полиција која уапси екс фудбалер на Реал Мадрид открива во која лига има највеќе местенки

Прочитај повеќе

Тошевски за пресврт на „романтичарите“, само бод за Шкендија во Кратово

Слободен печат

Погба сака да си оди Солскјер, Јунајтед веќе „договори“ трансфер?

Слободен печат

Смешен момент на натпреварот Македонија ЃП-Академија Пандев! (ВИДЕО)

Слободен печат

Сега Лацио го брка Јуве, Пандев се врати и обезбеди пенал! (ВИДЕО)

Слободен печат

Таеквондо: Трајковски „златен“ во Словенија, Релиќ со бронза од Шведска

Слободен печат

Што треба да направи Милан за да го задржи Ибрахимовиќ?

Слободен печат

Остави Коментар

девет + 4 =

Прочитај повеќе

Проблеми за Реал: Без Азар против Сити и Барса!? (ФОТО)

Слободен печат

Интервју со Весна Витанова: Мора да се ценат сите аспекти – добриот голман е половина од резултатот!

Коронавирусот одложи три натпревари во Серија А!

Слободен печат

Фјури го нокаутираше Вајлдер за титулата светски шампион (ВИДЕО)

Слободен печат

Тодоров пред дуелот со Русија: Една загубена битка, не значи и загубена војна!

Слободен печат

Барди и Леванте ги симнаа „кралевите“ од тронот (ВИДЕО)

Слободен печат