10 C
Скопје

Tag : Футсал

Останатo Спорт

Пласманот на ЕП станува невозможна мисија, Србија ги декласира футсалците

Слободен печат
Македонската футсал репрезентација доживеа убедлив пораз од Србија во квалификациите за ЕП 2022. Вечерва во СЦ „Јане Сандански“, Македонија загуби со убедливи 1:6 од Србија...
Спорт Фудбал

Скендеровски: Со победа над Србија речиси ќе бидеме пласирани на ЕП!

Слободен печат
Македонската футсал репрезентација денеска од 19.00 часот во С.Ц. „Јане Сандански“ ќе го игра можеби најважниот натпревар од квалификациите за пласман на следното Европско првенство....
Спорт Фудбал

Скендеровски: Бодот против Србија е рамно на светско чудо!

Слободен печат
Херојска партија на избраниците на селекторот Васко Скендеровски на денешното гостување играјќи реми 1:1 во Врање против Србија. Македонската футсал репрезентација со ова реми ги...
Спорт Фудбал

Македонските футсалци одиграа реми со Србија

Слободен печат
Денеска македонската футсал репрезентација денеска во натпреварот од третиот круг од квалификациите за Европското првенство ремизираше со селекцијата на Србија (1:1). Головите на теренот во...
Спорт Фудбал

Шкупи со рекордна победа во историјата на македонскиот футсал

Слободен печат
Во рамките од нашето футсал првенство составот на Шкупи славеше со неверојатен резултат од 37:0 против Кратово. На тој начин чаирчани ја забележаа највисоката победа...
Спорт Фудбал

Квалификации за ЕП: Македонските футсалци до бод против Романија

Слободен печат
Вечерва во Спортскиот центар „Јане Сандански“ – Скопје македонската футсал репрезентација го одигра вториот натпревар од квалификациите за Европското првенство, одигра нерешено 2:2 против Романија....
Спорт Фудбал

Футсал репрезентацијата на Македонија со пораз ги започна квалификациите за ЕП

Слободен печат
Футсалците на стартот од квалификациите за пласман на Европското првенство загубија со 2:1 на гостувањето кај БиХ. Босанците поведоа уште во осмата минута кога Јосип...
Спорт Фудбал

Футсал: Босанците сакаат победа против Македонија

Слободен печат
Футсал репрезентацијата на Македонија утре во Зеница ги започнува квалификациите за пласман на ЕП и тоа на гости кај БиХ. Во пресрет на натпреварот во...
Спорт Фудбал

Скендеровски го објави списокот за квалификациските мечеви со БиХ и Романија

Слободен печат
Селекторот на македонската футсал репрезентација, Васко Скендеровски го објави списокот на играчи за квалификациските натпревари против Босна и Херцеговина и Романија од циклусот за пласман...
Спорт Фудбал

ФФМ ги покрива трошоците за патувања во младинските категории, футсал и женските лиги

Слободен печат
За македонскиот фудбал и активностите кои се превземаат за унапредување на условите и квалитетот на фудбалската игра кои се одвиваат во националните натпреварување, Фудбалската федерација...