Освоен и Волфсбург, „милионерите“ се борат за титулата (ВИДЕО)

Екипата на Борусија Дортмунд триумфираше на гостувањето кај Волфсбург со 0:2 благодарение на головите на Гереиро и Хакими.

Викендов продолжија натпреварите во најсилното германско првенство, во рамките од 27 коло нова победа за Борусија Дортмунд која останува во сериозна трка за шампионската титула.

„Милионерите“ триумфираа на гостувањето кај Волфсбург со 0:2 благодарение на головите на Гереиро и Хакими. Проблемите за домаќините се зголемија уште повеќе со црвениот картон на Клаус во 82 минута од средбата.

Геце ќе се раздели со Борусија Дортмунд

Играчите на Фавр повторно заостануваат само еден бод зад водечкиот Баерн кој својот меч ќе го има денеска од 18.30 часот дома против Ајнтрахт Франкфурт.

На останатите три средби: Фрајбург-Вердер Бремен 0:1, Падерборн-Хофенхајм 1:1 и Борусија Менхенгладбах-Баер Леверкузен 1:3.

Прочитајте и...  Започнува сезоната на печурки, граѓаните кои собираат печурки ќе може да го зголемат семејниот буџет

Прочитај повеќе

Сикошек Пелко не е повеќе играч на Вардар

Слободен печат

Уште еден чекор поблиску до враќање на Премиер лигата, дозволени тренинзи без ограничувања

Слободен печат

Сер Алекс си направи „Олд трафорд“ додека беше во карантин

Слободен печат

Саздовска го напушти Турингер и се врати во Романија

Слободен печат

Кризата си го зема данокот, Манчестер јунајтед се задолжи 170 милиони евра

Слободен печат

Ла Лига од следната сезона со навивачи?

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

АБА отсвири крај, МЗТ Скопје останува во АБА2 лигата

Слободен печат

Бејл искрено: Не разбирам зашто навивачите ме исвиркуваат

Слободен печат

Дали Мбапе му намигнува на Клоп: Ливерпул е вистинска машина сезонава

Слободен печат

Трансфер сапуница: Барселона го одби Јувентус, а Интер ги одби каталонците

Слободен печат

Доказ дека Џордан е најдобриот на сите времиња, неверојатна заинтересиранот за неговите производи по „Последниот танц“

Слободен печат

ТРАГЕДИЈА: Млад 23-годишен фудбалер пронајден мртов во својот дом

Слободен печат