7 C
Скопје

Tag : Баер Леверкузен

Спорт Фудбал

ВИДЕО: Уште сега е познат еден конкурент за наградата гол на годината

Слободен печат
Фудбалерот на Баер Леверкузен, Надим Амири постигна фантастичен гол за својот тим во рамките на 14. коло од Бундеслигата со кој ќе конкурира за наградата...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Левандовски во последните секунди му донесе триумф на Баерн!

Слободен печат
Во последниот натпревар од саботната програма, во бундеслигашкото дерби на 13 коло триумфираше Баерн Минхен на гостувањето кај Баер Леверкузен со конечен резултат 1:2 (1:1)....
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Шалке „плаче“ за Цвајта

Слободен печат
Фудбалерите на Баер Леверкузен со 3:0 на гостувањето кај Шалке славеа на последниот натпревар од 10. коло од Бундеслигата и ја продолжија агонијата на поранешниот...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Наполи и Елмас на бод до нокаут фаза во Лига Европа!

Слободен печат
Вечерва се комплетираше петтото претпоследно коло во Лига Европа, веќе дознавме голем број на екипи кои ќе бидат дел од 1/16 финалето, а официјално сите...
Спорт Фудбал

Наполи поразен на стартот од ЛЕ, пресврт на Рома (ВИДЕО)

Слободен печат
Екипата на АЗ Алкмар го направи најпријатното изненадување на стартот од Лигата на Европа. Холандскиот тим во Неапол славеше со 0:1 против Наполи. Човек на...
Спорт Фудбал

Доминација на гостинските екипи во Бундеслигата (ВИДЕО)

Слободен печат
Лајпциг на почетокот од сезоната покажува дека може да игра и да победува без Тимо Вернер кој се пресели во Челси. Лајпциг по четири кола...
Спорт Фудбал

Штутгарт и Чурлинов со прва победа во Бундеслигата (ВИДЕО)

Слободен печат
Во рамките од второто коло во најсилното германско првенство составот на Штутгарт со резултат 1:4 триумфираше на гостувањето кај Мајнц. На клупата на резерви во...
Спорт Фудбал

Хаверц го напушти кампот на германската репрезентација поради Челси

Слободен печат
Одличниот германски фудбалер патува во Лондон каде што треба да го комплетира трансферот во редовите на Челси. Каи Хаверц кој не настапи вчера во ремито...
Спорт Фудбал

Хаверц од Баер во Челси за 89 милиони фунти!

Слободен печат
Како што информира германскиот „Скај“, Челси се договори со Баер Леверкузен за обезбедување на услугите на Каи Хаверц. Изворот вели дека трансферот на германскиот репрезентативец...
Спорт Фудбал

На сите „маки“ после поразот, сега сите го исмеваат Нејмар! (ФОТО)

Слободен печат
Нејмар не успеа со ПСЖ да ја освои титулата во Лигата на шампионите после минималниот пораз во финалето од Баерн Минхен. Од него исто така...