• волфсбург

ВИДЕО: Баерн рутински го реши Волфсбург

Фудбалерите на Баерн Минхен славеа со 2:0 против Волфсбург со 2:0 во второто коло од Бундеслигата. Шампионот по две кола има максимален учинок, исто како и Борусија Дортмунд, додека Волфсбург има само еден освоен бод и се наоѓа на 15 место на табелата. Баварците уште во првото полувреме го решија прашањето за победникот. Баер поведе …

ВИДЕО: Баерн рутински го реши Волфсбург Read More »