Одличниот Лазаров во најтесниот избор за гол на сезоната во Франција! (ВИДЕО)

Во Топ 5 се наоѓа и нашиот десен бек Лазаров кој во самиот финиш против екипата на Шамбери го имаше последниот шут на мечот…

Како што е веќе познато, сезоната во најдобрата француска лига заврши предвремено поради пандемијата на коронавирус, ПСЖ беше прогласен за шампион.

Нант на најдобриот македонски репрезентативец Кирил Лазаров во генералниот пласман го освои второто место.

Јутјуб каналот на француската лига (ЛНХ ТВ) објави пет голови кои се номинирани во изборот за најубав погодок во натпреварувачката сезона 2019/2020.

Во Топ 5 се наоѓа и нашиот десен бек Лазаров кој во самиот финиш против екипата на Шамбери го имаше последниот шут на мечот…

Успеа да реализира и донесе голема радост за својата екипа. Фановите веќе почнаа да гласаат ТУКА

Прочитајте и...  Јувентус го менува Дибала со ѕвезда на Ливерпул

Поврзани вести

Со Хабиб во историјата си замина и дагестанската капа

Слободен печат

Поранешниот претседател на Реал Мадрид открива дека долгот на „кралевите“ изнесува неверојатни милијарда евра

Слободен печат

Мото ГП шампионот во карантин ужива со вистинска убавица, за неа изнајми и приватен авион (ФОТО)

Слободен печат

Јувентус го менува Дибала со ѕвезда на Ливерпул

Слободен печат

И Мекгрегор му честита на Хабиб

Слободен печат

„Кралот“ на октагонот, Нурмагомедов: Ова беше мојата последна борба!

Слободен печат

Остави Коментар