Од целиот свет сокриле дури пет трагедии: Познатиот пар сподели потресни детали и расплака многумина на нивната годишнина (ФОТО)

профимедиа

Еден од најпознатите готвачи на светот и неговата сопруга слават две децении љубов, а по тој повод открија дека не им било постојано совршено. Напротив, тие повеќе пати се соочиле со трагедии.

Готвачот Џејми Оливер и сопругата Џулс денес слават 20 години од бракот.

Џулс му честиташе на Џејми, еден од најпознатите ТВ готвачи на планетата, преку емотивна порака во која објави и детаљ кој досега никој не го знаел – покрај петте деца кои парот ги има, тие загубиле уште пет бебиња.

инстаграм

Џејми и Џул се венчаа во Есекс во 2000 година и ги добија Попи (18), Дејзи (17), Петал (11), како и синовите Бади (9) и Ривер (3).

Покрај петте здрави, весели деца кои ги имаат, тие исто така загубиле уште пет, откри Џулс.

инстаграм

– Дваесет возбудливи, среќни, забавни години заедно! Ти си мојот најдобар пријател и заедно направивме пет прекрасни деца. Изгубивме уште пет наши мали ѕвездички на небото. Ти благодарам што ме сакаш на твој начин. Жалам што немам наша снимка од венчавката, бидејќи ја изгубивме во една од преселбите, напиша Џулс.

инстаграм

Таа минатата година изјави дека би сакала да го добие и шестото дете пред 47-та година.

Видео на денот