20 C
Скопје

Tag : познатиот

Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Сајмон Кауел повеќе не може да се насмее: Познатиот водител претерал со ботоксот!

Слободен печат
Сајмон Кауел се одрекол од природното стареење и се завртел кон третманите со ботокс. Ова се последиците од неговата одлука… Сајмон Кауел (61), судејќи според...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Ќерката на познатиот рапер си го одзела животот со бесење: Публиката ја исмејувала, а нејзиното ментално здравје било нарушено

Слободен печат
За смртата на талентираната Мина која трагично ја завршила својата кариера во 2019 посегнувајќи си по својот живот со бесење, како последица од сериозно ментално...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Андрија и Александра јавно покажаа колку се сакаат: Познатиот актерски пар ја сподели најемотивната објава досега!

Слободен печат
Српскиот актер Андрија Милошевиќ веќе подолго време е во среќна врска со актерката Александра Томиќ и тие редовно ги радуваат следбениците на социјалните мрежи, споделувајќи...
Забава Магазин Магазин слајдер

ВИДЕО I Гордон Ремзи наседна: Познатиот готвач „падна“ на трикот од неговата ќерка

Слободен печат
Познатиот готвач Гордон Ремзи стана жртва на својата ќерка Матилда Ремзи, која го наседна со трик кој кружи на интернет во последните неколку години и...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Таа била келнерка, а тој холивудска ѕвезда: Жената на познатиот актер е домаќинка на која ѝ успева да ги засени и најголемите ѕвезди

Слободен печат
Секој пат кога на некој настан Мет Дејмон ќе се појави со својата сопруга, таа привлекува големо внимание… Бидејќи и сам ретко се појавува во...
Забава Магазин Магазин слајдер

ФОТО I Луѓето ширум светот се шегуваат на сметка на познатиот моден бренд: Фотографиите се урнебесни!

Слободен печат
Светот на модата понекогаш знае да биде многу суров, а интернетот не го простува тоа така лесно. Група луѓе на социјалните мрежи одлично се забавува...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Шакира на познатиот фудбалер му роди две деца, но не сака да се омажи за него

Слободен печат
Љубовната приказна на колумбиската пејачка Шакира и нејзиниот невенчан сопруг фудбалерот Жерард Пике ја фасцинира јавноста веќе цела деценија, а „тајната состојка“ за нивниот успех...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Прва ТикТок премиера: Римејк на познатиот филм на Дизни

Слободен печат
Режисерката Луси Мос, во петок ќе ја има премиерата на својот краток филм “Ratatouille: The TikTok Musical”, кој ќе ги тестира можностите на новата видео...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Познатиот шармер се ужаснува од помислата дека филм стар 40 години ќе биде објавен сега: „Тоа беше лошо време за модата и фризурите“

Слободен печат
Џорџ Клуни во 1983та година го сними филмот „Grizzly 2″, но не е воодушевен од идејата на продуцентите после речиси 40 години тој филм да...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Шармантниот Фрањо Ласиќ на 66 години го очекува своето четврто дете

Слободен печат
Познатиот хрватски пејач и актер Фрањо Ласиќ (65) наскоро повторно ќе стане татко, по четврти пат. Неговата 30 години помлада сопруга Милена Матиќ Ласиќ, уметница...