Tag : целиот

Магазин Магазин слајдер Сцена

Анастасија Ражњатовиќ направи вистински хаос – Поради ова целиот регион зборува за неа (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Младата српска музичка ѕвезда Анастасија Ражњатовиќ, ќерката на мегапопуларната Цеца Ражњатовиќ успеа со својот петти сингл „Промашена“ повторно да го заврти вниманието на целиот регион...
Забава Магазин

Луѓе од целиот свет му испраќаат подароци, ова е папагалот Хуго од Сплит кој засега знае „само“ 2000 зборови (ВИДЕО)

Слободен печат
Погледнете го овој сив африкански папагал кој се вика Хуго и има повеќе од 10.000 обожаватели на социјалните мрежи. Како што вели неговиот сопственик, Хуго...
Здравје Магазин

Тиква­та има моќ да го ре­ге­не­ри­ра це­ли­от ор­га­ни­зам

Слободен печат
Поч­ну­ва се­зо­на­та на тиквата. Овој плод мо­же да се ја­де на раз­лич­ни на­чини, за­пе­чен во рерна, пе­чен со мед и оре­ви или пак са­мо со...
Здравје Магазин

Само една чаша од овој напиток ќе ви подари енергија за целиот ден (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Овој напиток е идеална замена за секој оброк кој досега сте го појадувале. Да подготвите супер здрав и интересен пијалок без да потрошите многу пари...
Ви Препорачуваме Еспресо Шоу биз

Слики кои го заобиколија целиот свет: Кејт Мидлтон потклекна пред ботоксот (ФОТО)

Слободен печат
Кејт Мидлтон (37) привлекува внимание каде и да се појави со својот префинет изглед, но Војвотката од Кембриџ не успеа да им одолее на естетските...
Еспресо Шоу биз

СО СВОИТЕ ГРИМАСИ ГО НАСМЕА ЦЕЛИОТ СВЕТ: Синот на Рожер Федерер на Вимблдон ги привлече сите погледи (ФОТО)

Слободен печат
Нема кој не гледаше во петгодишниот син на Роџер Федерер и Мирка Федерер на Вимблдон. Федерер овие денови игра на Вимблдон, а еден од неговите...
Жена Здравје Магазин

Ова е ЈАПОНСКАТА ДИЕТА по која ПОЛУДЕ ЦЕЛИОТ СВЕТ: Со нејзина помош ЕКСТРЕМНО ЌЕ НАМАЛУВАТЕ КИЛОГРАМИ!

Слободен печат
Бананите се фантастично суперовошје, содржат три вида на шеќер: фруктоза, сахароза и глукоза, но и влакна, а токму оваа комбинација дава чувство на ситост кое...