Новозаразени 137 лица во Косово

 Во Косово во изминатите 24 часа се потврдени 137 новозаразени и само една жртва на Ковид-19, соопштија здравствените власти.

Со тоа вкупниот број досега во земјата достигна 16.891 заразен и 653 починати како последица на новиот коронавирус.

Досега во Косово се оздравени 14.666 пациенти, а активно носители се 1.572 лица.

Во текот на последното деноноќие се извршени 869 тестирања, а од почетокот на пандемијата се спроведени 80.058 ПЦР-тестови. 

Прочитајте и...  Од понеделник граѓаните ќе можат да направат брзи тестови по цена од 1000 денари

Поврзани вести

ВИДЕО: НОВИ ДЕТАЛИ – Напаѓачот што Франција ја обви во црно пристигна со воз од Италија со документ на Црвен крст

Илинка Иљоска

ВИДЕО: Шеријатската сопруга на озлогалсениот ИСИС-овец Лавдрим Мухаџери се исповеда пред јавноста

Илинка Иљоска

„Маската на Меркел е кинески фејк“: Експертите тврдат дека еден детал недостасува

Слободен печат

ВИДЕО: Парите тука често паѓаат од небо: Кинез фрлал банкноти од зграда, но брзо бил уапсен поради мотивот

Слободен печат

Над 45 милиони луѓе во светот се заразиле со коронавирус

Слободен печат

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ФОТО: Успешно оперирана циста на матка тешка 90 килограми – хирурзите од ГАК и го спасија животот на 45-годишна жена

Слободен печат

Остави Коментар