24.8 C
Скопје

Tag : заболени

Вести Македонија Слајдер

Само 7 нови позитивни на ковид-19: Сите се од Скопје

Слободен печат
Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје, дека во последните 24 часа се направени 1.418 тестирања, а регистрирани се 7 нови...
Вести Македонија Слајдер

Нови 1092 случаи на ковид-19, 32 починати и 2002 оздравени лица

Слободен печат
Нови 1092 случаи на ковид-19 се регистрирани во изминатите 24 часа од направени 5569 направени тестирања. Истовремено регистрирани се и 32 починати, но и 2002...
Ви Препорачуваме Жена Живот Магазин Магазин слајдер

„Воопшто не ми падна на памет овие симптоми да ги поврзам со ковид“: Исповед на новинарка на која короната речиси и го уништила семејството

Слободен печат
„Прво што си помислив на тој 24-ти февруари, кога дознав дека сум позитивна на ковид 19, беше…Ех колку би сакала сега да имам дневник“. „Знам...
Вести Македонија Слајдер

Состојбата во ОУ „Владо Тасевски“ алармантна: Покрај наставници, заразени се и десетина ученици

Михаило Донев
Во училиштето десет вработени лица се позитивни на вирусот, а позитивни се и околу десетина деца, со тоа што бројката се менува постојано како што...
Вести Свет Слајдер

Бројот на новозаразени и стравот од трет бран во Белгија продолжуваат да растат

Слободен печат
Последните бројки на новозаразени во Белгија покажуваат нагорен тренд, со 3500 нови случаи, за прв пат од крајот на минатата година. Зголемениот број новозаразени регистриран...
Вести Македонија Слајдер

Нови 333 случаи на КОВИД-19, оздравени 268, починати 10 лицa

Во последните 24 часа се направени 2.259 тестирања, а регистрирани се 333 нови случаи на КОВИД-19, оздравени се 268 пациенти, а починале 10 лицa. Како...
Вести Свет

Бројот на случаи на ковид-19 во светот надмина 116 милиони лица

Слободен печат
Од почетокот на пандемијата во светот се регистрирани повеќе од 116 милиони случаи на коронавирус, од кои моментно се активни речиси 22 милиона. Според податоците,...
Вести Регион Слајдер

Кризниот штаб во Србија алармира: Потребен е полициски час и забрана за контакти за да се намали бројот на заразени

Слободен печат
Единствената опција што ја предлага медицинскиот дел на Кризниот штаб е апсолутен локдаун, односно полициски час и забрана за контакти, бидејќи, според нив, тоа е...
Вести Свет

СЗО: Во изминатите 24 часа се заразиле 427.000 луѓе со ковид-19 во светот

Слободен печат
Светската здравствена организација (СЗО) вечерва соопшти дека во изминатите 24 часа над 427.000 луѓе во светот се разболеле со ковид-19, со што бројот на заразени од...
Вести Македонија

ВИДЕО | Филипче: Засега нема рестриктивни мерки и покрај порастот на бројот на заболени

Слободен печат
Министерот за здравство д-р Венко Филипче за порастот на нови случаи на коронавирус нагласи дека засега не се предвидени нови рестриктивни мерки. -Има зголемување на...