19 C
Скопје

Новороденче од Крагуевац поврзано на респиратор поради коронавирус

Новороденче со симптоми на коронавирус беше третирано на Одделот за неонатологија на Универзитетскиот клинички центар во Крагуевац, пренесоа локалните медиуми. 

Според Клиничкиот центар, воспалителниот процес поврзан со ковид се подобрува, но се појавуваат постковидни компликации, пишува Новости.

Бебето е прицврстено за респиратор и е на интензивна нега.

Лекарите прават се за да го подобрат здравјето на новороденчето.

Поврзани вести

„Лидл“ ќе вложи 500 000 евра во Македонија

Слободен печат

Бремена жена од Македонски Брод се породила во амбулантно возило

Слободен печат

Лекарите му дале само три дена боледување на ковид пациент зависен од кислород со сатурација 80!

Владата ќе го прошири кабинетот на генералниот секретар Зеќири бидејќи канцеларијата на Рашковски ја зел Груби

Слободен печат

Грујовска: Од почит кон Ромите го тргнавме зборот „циган“, другите зборови нема да ги тргнеме

ВО ЖИВО: Прес-конференција на министерот за здравство Венко Филипче

Слободен печат

Остави Коментар