15.8 C
Скопје

Tag : крагуевац

Забава Магазин Магазин слајдер

ФОТО: Ова е Застава 5700, суперспортски автомобил кој бил југословенско Ферари во „паралелниот универзум“

Слободен печат
Сè што е во врска со овој модел, ако воопшто некогаш и постоел, 40 години се криело од јавноста, па денес нема ниту трага од...
Регион

Почина бебето од Крагуевац кое беше заразено со коронавирус

Горан Наумовски
Бебето од Крагуевац, кое беше заразено со коронавирус и беше во сериозна состојба последните денови почина денес на Универзитетската детска клиника. Новороденчето, старо девет дена,...
Вести Регион Слајдер

Новороденче од Крагуевац поврзано на респиратор поради коронавирус

Слободен печат
Новороденче со симптоми на коронавирус беше третирано на Одделот за неонатологија на Универзитетскиот клинички центар во Крагуевац, пренесоа локалните медиуми.  Според Клиничкиот центар, воспалителниот процес...
Останатo Спорт

Вуков повторно седна во картинг, овој пат причината е поинаква!

Слободен печат
Денеска на патеката во Крагуевац, Србија, по пауза од десет години, македонскиот автомобилист Рико Вуков повторно седна во картинг. Зад воланот на моделот кој има...
Вести Регион Слајдер

Вандалски чин: Со спреј врз споменикот на стреланите Срби, Евреи и Роми во Крагуевац

Слободен печат
Градските власти во Крагуевац најостро го осудија сквернавењето на споменикот на стреланите Срби, Евреи и Роми во населбата Багремар и апелираа до надлежните институции да...
Вести Регион Слајдер

Земјотрес од 3,4 степени го погоди Крагуевац

Слободен печат
Денеска во 11.51 часот е забележан земјотрес со јачина од 3,4 степени по Рихтер во Крагуевац во Србија. „Во 11.51 часот по локално време регистриран...
Вести Регион Слајдер

Пожар во Крагуевац: Гори Палатата на правдата

Слободен печат
Голем пожар изби попладнево во Крагуевац, а српските медиуми јавиваат дека гори Палатата на правдата. Според првичните и неофицијални информации, огнот ја зафатил кровната конструкција...
Вести Ви Препорачуваме Регион

Шокантна снимка од ковид амбулантата во Крагуевац: Вака изгледаат медицинските работници по шестчасовна смена, чизмите им се полни со вода (ВИДЕО)

Слободен печат
Снимките и фотографиите од медицинските работници од ковид амбулантата при Клиничкиот центар Крагуевац по шестчасовна смена, ги покажуваат натчовечките напори на хероите во доба на...
Вести Регион

Протести и во другите градови во Србија: Демонстрантите блокираа улици во Ниш, Крагуевац и Нови Сад (ВИДЕО)

Слободен печат
Освен Белграѓани, вечерва во своите градови се собраа и граѓаните на Ниш, Крагуевац и Нови Сад. Десетици Нишлии се собраа пред Собранието на Град Ниш...
Вести Регион

Тепачка во маркет во Крагуевац: Купувачот не сакал да стави маска, вработениот не го пуштал внатре (ВИДЕО)

Слободен печат
Во маркет во Крагуевац дошло до тепачка помеѓу обезбедувањето и еден купувач. Според неофицијални информации, купувачот одбивал да стави заштитна маска, а вработениот не сакал...