Ново правило на НБА натпреварите!

Кошаркарите во НБА ќе ја добијат можност да го променат своето име на дресовите со пораки поврзани со социјалната правда по рестартирањето на сезоната во Орландо. изјави новинарот на „Атлетик” – Шамс Шаранија.

Според новинарот на „Атлетик“, Шамс Шаранија раководството на НБА и Здружението на играчи ги испратија деталите за планот и воедно ја споделиле ваквата идеја со официјалниот снабдувач на екипите – „Најк”.

Доколку во Орландо се појави корона – ја прекинуваме сезоната

Се обидуваме да фрлиме светлина врз различните проблеми поврзани со социјалната правда за кои момчињата во Лигата продолжуваат да зборуваат секој ден. Луѓето велат дека кога ќе дојдеме во Орландо, нема да се грижиме за социјална правда. Со овој потег, тоа нема да биде така – рече Крис Пол, претседател на Здружението на играчи.

Прочитајте и...  Македонската ракометарка Ливриниќ позитивна на коронавирус

Како што веќе е познато, рестартирањето на сезоната е закажано за утрото на 31 јули со натпревар помеѓу Јута Џез и Њу Орлеанс Пеликанс во 00:30 часот по македонско време. Од 03:00 часот е дербито на Лос Анџелес – Лејкерс против Клиперси.

Прочитај повеќе

Интер го губи здивот, Верона во финишот му ја одзеде победата (ВИДЕО)

Слободен печат

Јунајтед е во страшна форма, ЛШ е реалност

Слободен печат

Бекам не е единствен газда на Интер Мајами, покрај него се синови на кубански агент на ЦИА, милијардер од Јапонија…

Слободен печат

Погба ужива во играта на Јунајтед, сака нов договор 

Слободен печат

Епското финале од Вимблдон помеѓу Ѓоковиќ и Федерер и најдобро во историјата

Слободен печат

Мегваер е преценет, можам да најдам тројца аматери кои ќе играат како него

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

На денешен ден се случи најневеројатниот момент во историјата на Светските првенства (ВИДЕО)

Слободен печат

Вардар ги промовираше Георгиевски и Талески

Слободен печат

Македонија нема да игра на ракометниот Мундијал, ракометарите не добија вајлд-карта

Слободен печат

Кај Федерер ги истакнуваат само квалитетите, а кај Новак само маните

Слободен печат

Барселона го потврди трансферот на Калатес

Слободен печат

Голем удар за шпанските екипи, стоп за обложувалниците

Слободен печат