Доколку во Орландо се појави корона – ја прекинуваме сезоната

Комесарот на НБА лигата, Адам Силвер изјави дека доколку се појави коронавирусот во Орландо каде 22 екипи ќе ја доиграат сезоната, таа ќе се прекине.
– Доколку бидеме соочени со интензивно ширење на коронавирусот, тоа може да не донесе до прекин на сезоната – изјави Силвер.

Претходно НБА лигата и Здружението на играчи се договорија на 30. јули да продолжи сезоната во која само 22 екипи ќе се борат за титулата.

Прочитајте и...  СЗО: Не политизирајте со одлуки за повторно отворање училишта

Прочитај повеќе

Реал на една победа до шампионската титула! (ВИДЕО)

Слободен печат

Премиер лига: Во 96 минута избега триумфот на Јунајтед! (ВИДЕО)

Слободен печат

Ѓоковиќ уште еднаш покажа дека се бори за сите играчи

Слободен печат

Сетиен останува тренер на Барса, а наскоро нов договор за Меси!

Слободен печат

НБА: Расел Вестбрук позитивен на коронавирус!

Слободен печат

ЕХФ ги потсети ракометните фанови на победничкиот гол на Лазаров! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Јувентус е блиску до потписот на „новиот Варан“

Слободен печат

Како до полни трибини: Пред секој меч за навивачите 22.000 бесплатни тестови!

Слободен печат

Иванишевиќ се опорави: Победа во пет сета!

Слободен печат

Полскиот репрезентативец Валчак до 2022 година во Вардар

Слободен печат

Антиќ, Мекејлеб и Илиевски во изборот на ФИБА Евробаскет „дрим-тим“!

Слободен печат

Бартомеу ги отвори картите: Нејмар не доаѓа во Барселона

Слободен печат