Tag : орландо

Кошарка Спорт

НБА: Нема одење во Орландо без три негативни теста на коронавирус

Слободен печат
Според познатиот новинар Шемс Чаранија, сите НБА играчи кои ќе играат во завршницата од НБА лигата, во тој период ќе мора да имаат три негативни...
Кошарка Спорт

Вирусот се шири во НБА: ДеАндре Џордан позитивен на Ковид-19!

Слободен печат
Претходно првите луѓе на најсилната кошаркарска лига на светот објавија дека 16 играчи се позитивни на коронавирус. Веќе се најавува рестартирањето на НБА лигата, а...
Кошарка Спорт

Доколку во Орландо се појави корона – ја прекинуваме сезоната

Слободен печат
Комесарот на НБА лигата, Адам Силвер изјави дека доколку се појави коронавирусот во Орландо каде 22 екипи ќе ја доиграат сезоната, таа ќе се прекине....
Кошарка Спорт

НБА во паника, четворица позитивни на корона

Слободен печат
Сепак, последниот развој на настаните ја доведува во прашање завршницата во НБА лигата. Екипите кои ќе учествуваат во продолжението од сезоната, 22 наместо 30 започнаа...
Кошарка Спорт

Познати сите термини за продолжението на НБА лигата, стартот е на 30. јули.

Слободен печат
НБА лигата сè уште работи на комплетирање на медицинските и безбедностите протоколи, но се знае дека од 1. до 9. јули се планирани иднивидуалните тренинзи...
Кошарка Спорт

Коронавирусот не е проблем, Ирвинг лобира за бојкот на сезоната во НБА поради расизам

Слободен печат
Сезоната во НБА лигата е прекината на 11. март поради пандемијата на коронавирусот, а според планот таа треба да продолжи на 31. јули во Дизниленд...
Кошарка Спорт

Како изгледа комплескот во Дизниленд каде ќе се игра завршницата во НБА лигата (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Рестартот на лигата е закажан за 31 јули, а сите натпревари во скратениот формат од регуларниот дел од сезоната и од плеј-офот ќе се играат...
Кошарка Спорт

Бордот на НБА одлучи: Сезоната продолжува во Орландо и тоа само со 22 екипи

Слободен печат
Како што наведува ЕСПН и највлијателниот новинар, Адријан Војнаровски, на гласањето на Бордот на гувернери кој го сочинуваат сопствениците на НБА екипите, од 30 само...
Кошарка Спорт

НБА лигата продолжува на 31 јули и тоа со плеј-оф

Слободен печат
Како што пренесува добро известениот новинар Шемс Шаранија, НБА лигата дефинитивно ќе ја продолжи сезоната која е прекината поради пандемијата на коронавирусот. Според новинарот, првите...
Вести Свет

СНЕМА СТРУЈА ВО ДИЗНИ ПАРК Посетителите заглавени со часови (ФОТО+ВИДЕО)

Десетина лица останале повеќе часа заглавени на жичарницата во Дизни Ворлд во Орландо, САД поради прекин на електрична енергија. Портпаролот на паркот за тамошните медиуми...