-9 C
Скопје

Tag : Адам Силвер

Кошарка Спорт

Сиетл се враќа во НБА лигата?

Слободен печат
Градоначалничката на Сиетл, Џени Дуркан, веќе разговарала со првиот човек на НБА лигата, Адам Силвер, за можноста градот повторно да има свој претставник во најсилната...
Кошарка Спорт

Коронавирусот го одложи НБА „Ол-стар“ викендот во Индијанаполис!

Слободен печат
Управата на НБА лигата и Индијана Пејсерс објавија дека „Ол-стар“ викендот, кој првично беше закажан за февруари 2021 година во Индијанаполис, ќе се одржи во...
Кошарка Спорт

Новата сезона во НБА лигата ќе започне во декември!?

Слободен печат
„ЕСПН“, поточно новинарот Адриан Војнаровски, информираше дека постои можност НБА сезоната 2020/21 да започне веќе во декември годинава. Адам Силвер, комесарот на НБА лигата, после...
Кошарка Спорт

Олимписките игри ќе се играат без НБА играчите

Слободен печат
Олимписките игри во Токио, најверојатно ќе бидат посиромашни за најдобрите кошаркари на денешницата, тие што играат во НБА лигата. Причината за ова е доцниот старт...
Кошарка Спорт

НБА ќе стартува во јануари, играчите мора да одморат

Слободен печат
Комесарот на НБА лигата, Адам Силвер изјави дека новата сезона нема да започне оваа година година. Силвер се надева дека состојбата со пандемијата на коронавирусот...
Кошарка Спорт

Официјално: Плеј-офот во НБА лигата продолжува во сабота!

Слободен печат
Сезоната беше прекината во средата, откако кошаркарите на Милвоки одбија да излезат на теренот на мечот со Орландо во знак на протест против новата полициска...
Кошарка Спорт

Џејмс: Безбедно можеме да ја завршиме НБА сезоната

Слободен печат
Најдобриот играч на Лејкерси вели дека раководството на најсилната лига на светот ги презема сите неопходни мерки за успешно завршување на сезоната во Орландо. –...
Кошарка Спорт

Доколку во Орландо се појави корона – ја прекинуваме сезоната

Слободен печат
Комесарот на НБА лигата, Адам Силвер изјави дека доколку се појави коронавирусот во Орландо каде 22 екипи ќе ја доиграат сезоната, таа ќе се прекине....
Кошарка Спорт

Официјално: На 30 јули се враќа и НБА лигата

Слободен печат
Раководството на НБА-лигата и Здружението на играчи (НБПА) постигнаа договор со кој ќе се овозможи сезоната на 30 јули да продолжи во кампусот „Дизни ворлд“...
Кошарка Спорт

Попович, Џентри, Карлајл, Дантони… нема да смеат да ги водат екипите во продолжение од сезоната

Слободен печат
Комесарот на НБА лигата, Адам Силвер ја најави можноста за донесување на вакво правило, откако вчера беше одлучено дека сезоната ќе продолжи на 31. јули...