Tag : Крис Пол

Кошарка Спорт

Ново правило на НБА натпреварите!

Слободен печат
Кошаркарите во НБА ќе ја добијат можност да го променат своето име на дресовите со пораки поврзани со социјалната правда по рестартирањето на сезоната во...
Кошарка Спорт

Како Голден стејт ќе упропастеа се и ќе останеа без титулите доколку го донесеа Крис Пол

Слободен печат
Голден Стејт вориорс ја одбележаа последната деценија, во последните пет сезони се редовни учесници во големото НБА финале и притоа успеаја да освојат три титули....
Кошарка Спорт

„Бум“ во НБА: Харден и Вестбрук повторно заедно!

Слободен печат
Оклахома Сити го смени бекот Расел Вестбрук со Крис Пол во договор со Хјустон од кој го доби и правото на противникот за избор во...
Кошарка Спорт

Пол си оди од Хјустон, доаѓа фантастична ол стар замена

Слободен печат
Познатиот новинар на ЕСПН, Адријан Војнаровски тврди дека на стартот од преодниот рок, на 1 јули, се очекува Хјустон рокетс и Филаделфија сиксерс, да ги...
Кошарка Спорт

Раскол во Хјустон: Или тој или јас

Слободен печат
Поразот на Хјустон рокетс од 4:2 во полуфиналето на Западната конференција од Голден Стејт вориорс е многу поболен од отколку што се мислеше на почетокот,...
Кошарка Спорт

„Ракетите“ подготвени да го заменат цел тим, освен Харден

Слободен печат
Хјустон рокетс на разочарувачки начин ја заврши сезоната во НБА лигата, со елиминација во конференциското полуфинале од Голден стејт вориорс. Иако амбициите на „ракетите“ одеа...
Кошарка Спорт

Пол казнет со 35 илјади долари

Кошаркарот на Хјустон рокетс, Крис Пол е казнет со 35.000 долари поради непримерно однесување на првиот натпревар од четвртфиналето во НБА-плејофот против Голден Стејт (100:104)....