Ниту Лаутаро, ниту Вајналдум: Барса со големо засилување до крајот на неделава!

Шпанскиот вицешампион наскоро се очекува да го промовира најдобриот фудбалер од Лион, Мемфис Депај (26), информираат холандските медиуми.

Овој играч влезе во последната година од договорот со полуфиналистот во Лигата на шампионите од минатата сезона и веќе ги договори личните услови за трансфер на „Камп Ноу“.

Се очекува трансферот на Депај да биде во вредност од 30 милиони евра со договор на четири години во дресот на Барселона.

Претходно со каталонската екипа се поврзуваа уште две имиња, Лаутаро Мартинез од Интер и Џорџино Вајналдум од Ливерпул.

Прочитајте и...  Ролан Гарос: Успешен старт на Надал и Серена Вилијамс

Холанѓанецот Депај за Лион досега имаше 46 голови во 104 одиграни натпревари. Претходно во кариерата беше дел и од Манчестер јунајтед и ПСВ Ајндховен.

Прочитај повеќе

Ливерпул со пресврт го совлада Арсенал, Жота дебитираше со гол

Слободен печат

Корона криза во Серија А, дури 14 члена на тимот на Пандев се позитивни

Слободен печат

Проблеми за Премиер лигата, десет случаи на коронавирус

Слободен печат

Ансу Фати: Го живеам својот сон, играм со Меси

Слободен печат

Најдобриот косовски фудбалер ќе игра против Македонија, се опорави од коронавирусот

Слободен печат

„Граѓаните“ го известија Наполи дека се откажаа од Кулибали

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ролан Гарос: Успешен старт на Надал и Серена Вилијамс

Слободен печат

Последен обид на Манчестер јунајтед да дојде до потписот со Џејдон Санчо

Слободен печат

Бартомеу наскоро си заминува од Барселона, верификувани потписите за негова смена

Слободен печат

Меси му ја зеде титулата на Роналдо, Аргентинецот е највреден спортист за спонзорите

Слободен печат

Коста доби идеален партнер во нападот на Атлетико: Еден тепа, а другиот гризе

Слободен печат

3. Меѓународен пливачки митинг „Делфин спринт”: Стојановски со нов кадетски рекорд на 50м грбно

Слободен печат