• џорџино вајналдум

Официјално: Вајналдум на позајмица од ПСЖ во Рома

Холандскиот репрезентативец Џорџино Вајналдум (31) во следниот период ќе го носи дресот на италијанскиот клуб Рома. Играчот од средниот дојде во клубот од „Олимпико“ на едногодишна позајмица од редовите на францускиот шампион ПСЖ. Управата на римскиот клуб следното лето за сум од осум милиони евра има опција да го откупи неговиот договор, додека за сезоната …

Официјално: Вајналдум на позајмица од ПСЖ во Рома Read More »