20 C
Скопје

Tag : џорџино вајналдум

Спорт Фудбал

Три засилувања за Барселона се сигурни, дали Халанд ќе биде шлагот на тортата?!

Слободен печат
Новиот претседател на Барселона, Жоан Лапорта, и покрај големите финансиски проблеми со кои се соочува каталонскиот тим, се подготвува за летниот преоден рок во кој...
Спорт Фудбал

Клоп замената за Вајналдум ја пронајде во Серија А

Слободен печат
Холандскиот репрезентативец Џорџино Вајналдум на крајот од сезоната ќе го напушти Ливерпул и тоа како слободен играч. Заминувањето на Вајналдум кој е еден од клучните...
Спорт Фудбал

Ниту Лаутаро, ниту Вајналдум: Барса со големо засилување до крајот на неделава!

Слободен печат
Шпанскиот вицешампион наскоро се очекува да го промовира најдобриот фудбалер од Лион, Мемфис Депај (26), информираат холандските медиуми. Овој играч влезе во последната година од...
Спорт Фудбал

Холанѓанецот пред портите на „Камп Ноу“,Барселона се договори со Депај

Слободен печат
Како што јавува италијанскиот новинар Фабрицио Романо, Барселона експресно ја договори платата со холандскиот репрезентативец кој е желба на новиот тренер Роналд Куман и инсистираше...
Спорт Фудбал

Како Клоп ги мотивира своите фудбалери

Слободен печат
Екипата на Ливерпул вечерва против Челси игра во Европскиот Супер куп, а еден од најстандардните фудбалери на европскиот шампион, Џорџино Вајналдум објасни што се прави...