Tag : лаутаро мартинез

Спорт Фудбал

Барселона најде пари за трансферот на Лаутаро

Слободен печат
Лаутаро Мартинез речиси сигурно во следната сезона ќе го носи дресот на Барселона. Неговата откупна клаузула изнесува 111 милиони евра од 1 до 15 јуни,...
Спорт Фудбал

Аусилио: Јанг и Санчез се наши, Лаутаро може да го купите за 111 милиони евра!

Слободен печат
Спортскиот директор на „неро-аѕурите“, Пјеро Аусилио, потврди дека е активирана опцијата за продолжување на договорот со Ешли Јанг и воедно клубот има за цел да...
Спорт Фудбал

Трансфер сапуница: Барселона го одби Јувентус, а Интер ги одби каталонците

Слободен печат
Барселона ја одби понудата на Јуевнтус во која главна ѕвезда требаше да биде Миралем Пјаниќ. Причината за тоа се преголемите апетити на италијанскиот тим кој...
Спорт Фудбал

Сетиен: Лаутаро може да биде многу добар играч на Барса

Слободен печат
Кике Сетиен призна дека напаѓачот на Интер може да покаже многу добри перформанси во неговата Барселона. Каталонскиот клуб и натаму се поврзува со Лаутаро Мартинез...
Спорт Фудбал

Како би изгледал составот на Барса со Лаутаро Мартинез? (ФОТО)

Слободен печат
Одличниот аргентински голгетер повторно се поврзува со трансфер во редовите на каталонскиот фудбалски гигант… Лаутаро Мартинез е голема желба на Барселона, а како една од...
Спорт Фудбал

Размена во стилот на НБА лигата, вклучен и Манчестер сити во трансферот на Лаутаро

Слободен печат
Трансфер ѕвезда во летниот преоден рок се очекува да биде Лаутаро Мартинез, а неговото заминување во Барселона ќе биде во стилот на НБА лигата. Бидејќи...
Спорт Фудбал

Пјаниќ се договори со Барселона

Слободен печат
Според медиумите, Пјаниќ веќе ги договорил личните услови со челниците на Барселона. Тој ќе добие четиригодишен договор со кој ќе заработува по осум милиони евра...
Спорт Фудбал

Доколку си замине Лаутаро, Интер треба да го донесе Меси

Слободен печат
Потенцијалното заминување на Лаутаро Мартинез од Интер е топ тема во европските медиуми веќе извесен период, а главен фаворит за неговиот потпис е Барселона. Каталонскиот...
Спорт Фудбал

Лаутаро го соопшти конечниот став, едно „не“ и едно „да“

Слободен печат
Лаутаро Мартинез се очекува да биде една од главните ѕвезди во летниот преоден рок, фудбалерот на Интер е голема желба на Барселона, а со денешниот...
Спорт Фудбал

Интер за Лаутаро бара 90 милиони евра, плус Гризман и Видал!?

Слободен печат
Барселона и Интер го бараат „решението“ за трансфер на Лаутаро Мартинез (22), одличниот напаѓач на „неро-аѕурите“ кој воедно е голема желба на сонародникот Лионел Меси....